Zemana .tmp dosyalarını virüs olarak görüyor

Birader98

Hectopat
Daha fazla  
Taradığım zaman .tmp ile biten dosyalar bunlar, nasıl virüs olabilir? Çoğunlukla 3 KB, bazıları 2 MB. Bunlar programların kalıntıları değil mi? Yanlış algılıyor sanırım. JSON veya TMP uzantılı dosyaları trojan olarak nasıl algılayabilir?
Bilgisi olan yok mu arkadaşlar ?

Son düzenleme:
Hocam onlar sisteme yerleşen ve silseniz de gitmeyen trojanlar sanırım. Kaspersky + malwarebytes kurup şu sitedeki adımları uygularsanız güvenli bir şekilde silineceklerini düşünüyorum. Tekrar aynı sorunu yaşarsan bence temiz format atmalısın.

Site : Bilgisayar virüsleri nasıl çalışır?

Artı -1 Eksi
Hocam onlar sisteme yerleşen ve silseniz de gitmeyen trojanlar sanırım. Kaspersky + malwarebytes kurup şu sitedeki adımları uygularsanız güvenli bir şekilde silineceklerini düşünüyorum. Tekrar aynı sorunu yaşarsan bence temiz format atmalısın.

Site : Bilgisayar virüsleri nasıl çalışır?
Antivirüs programıyla silsem de gitmeyen bir virüs mü yani ? Format olarak kendiliğinden atmayı biliyorum. ''Her şeyi kaldırın ve windowsu yeniden yükleyin''. Bunu mu yapmam gerekiyor ? Oluşturma tarihi de 2019 işin ilginç kısmı ise sadece zemana buluyor en az 3-4 farklı antivirüs programıyla denedim hiçbiri bulmadı.

Muhtemelen yanlış pozitif. 3-4 antivirüsün hepsinin de meşhur yazılımlar olduğunu varsayıyorum.

(Konudan bağımsız olarak işletim sisteminizi Windows 8.1'e güncellemeniz her açıdan daha iyi olur, ufak bir notla belirteyim.)

Antivirüs programıyla silsem de gitmeyen bir virüs mü yani? Format olarak kendiliğinden atmayı biliyorum. "her şeyi kaldırın ve Windows'u yeniden yükleyin". Bunu mu yapmam gerekiyor? Oluşturma tarihi de 2019 işin ilginç kısmı ise sadece zemana buluyor en az 3-4 farklı antivirüs programıyla denedim hiçbiri bulmadı.

Hangi antivirüsler ile taradınız?

Muhtemelen yanlış pozitif. 3-4 antivirüsün hepsinin de meşhur yazılımlar olduğunu varsayıyorum.

(Konudan bağımsız olarak işletim sisteminizi Windows 8.1'e güncellemeniz her açıdan daha iyi olur, ufak bir notla belirteyim.)
Hocam arkadaşın işletim sistemini nasıl anladınız?

Malwarebytes ve anti rookit, windowsun kendine ait antivirüs programı bunlarla denedim. Güvenli modda vs. hiçbiri bulmadı. Tmp dosyasında ne görüyor olabilir ki ? Gördüğü şey de adblock diye bir şey operaya ait çok saçma geldi bana.
Hangi antivirüsler ile taradınız?
Malwarebytes, malwarebytes anti rookit, windows kendine ait antivirüs programı, şimdilik bunlarla

Geri
Yukarı