Zen vs. LTS kernel

EndeavourOS içinde kullanacağım. Hangisi daha performanslıdır ve aralarındaki fark nedir?

Zen kernel siber güvenlik için geliştirilen kernellerdir. LTS ise long-term-Support yani uzun destek süreli kernellerdir. Normal bir şekilde kullanacaksanız LTS kesinlikle daha performanslıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zen kernel siber güvenlik için geliştirilen kernellerdir. LTS ise long-term-Support yani uzun destek süreli kernellerdir. Normal bir şekilde kullanacaksanız LTS kesinlikle daha performanslıdır.

Bu nasıl bir cevap kendim bile şaşırdım. Zen kernel performansı optimize edilerek geliştirilmiş. Ayrıca günlük kullanımda Zen Kernel'in hiçbir farkı da yoktur. Zen kernel Linux Kernel'leri arasında en performans odaklı kerneldir.

Zen kernel adeta bir mühendislik harikası bana kalırsa. Zamanında incelemesini yaptım. Çok beğeniyorum ve başka kernel kullanılmamasını da tavsiye ediyorum.
A-Haber'den mi duymuştunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı