Zenfone 2 yeni işletim sistemi kurmak

UraniumCore

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar,

Yaklaşık 2 yıldır Zenfone 2 (Z00AD-551MK) telefonumu kullanıyorum. Telefonumdan mennunum fakat artık sistem arayüzü ve animasyonlar bana çok sıkıcı gelmeye başladı. İnternette yeni işletim sistemi kurmak ile ilgili pek fazla bilgi bulamadım. Resmi güncellemeler denedim ama hiçbir şey değişmedi. O yüzden;

1) Telefona tamamen yeni bir ROM veya Android sistemi kurmak mümkün mü?
2) Kurulan ROM veya işletim sistemi hard reset ile fabrika ayarlarına döner mi?
3) Root sıkıntı yaratır mı?

Lütfen bildiklerinizi paylaşın.

1-ROM kurabilirsiniz ancak telefonunuza uygun yapılmış ROM'lar olması lazım yani tutupta Note 2 için yapılmış bir ROM'u kendi telefonunuzda kullanamazsınız. Ayrıca atıyorum Zenfone 2'nin 16 vs 32 olarak iki versiyonu olduğunu düşünelim. Birisinin modeli ZNF2X16 diğeri ZNF2X32 diyelim seninki 16 olansa ona uygun olanı kurmak zorundasın yoksa sıkıntılar çıkabilir.

2-Eğer eski ROM'a dönmek isterseniz stock ROM'u ya daha önceden yedekleyeceksiniz ya da daha sonra illaki internette vardır oradan bulup tekrar normal ROM yükler gibi yükleyeceksiniz (buradan emin değilim).

3-Telefonu alalı zaten 2 yılı geçmiş garantisi bitmiş Rootlamanızı öneririm zaten ROM kurarken büyük ihtimal ile Root atmadan kuramazsınız gibi ifadeler olur konularda düzgün bir şekilde yönergelere uygun yaparsanız bir sıkıntı yaşamazsınız.

1-ROM kurabilirsiniz ancak telefonunuza uygun yapılmış ROM'lar olması lazım yani tutupta Note 2 için yapılmış bir ROM'u kendi telefonunuzda kullanamazsınız. Ayrıca atıyorum Zenfone 2'nin 16 vs 32 olarak iki versiyonu olduğunu düşünelim. Birisinin modeli ZNF2X16 diğeri ZNF2X32 diyelim seninki 16 olansa ona uygun olanı kurmak zorundasın yoksa sıkıntılar çıkabilir.

2-Eğer eski ROM'a dönmek isterseniz stock ROM'u ya daha önceden yedekleyeceksiniz ya da daha sonra illaki internette vardır oradan bulup tekrar normal ROM yükler gibi yükleyeceksiniz (buradan emin değilim).

3-Telefonu alalı zaten 2 yılı geçmiş garantisi bitmiş Rootlamanızı öneririm zaten ROM kurarken büyük ihtimal ile Root atmadan kuramazsınız gibi ifadeler olur konularda düzgün bir şekilde yönergelere uygun yaparsanız bir sıkıntı yaşamazsınız.

Çok işime yaradı bilgiler teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı