ZenFone 5 anakart değişikliği sonrası İMEİ sorunu

Ehli_KeYf

Kilopat
Makaleler
8
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Asus zenfone 5 cihazım 3 hafta önce arza yaptı ve bende Teleservice yolladım. Cihazımdaki sorun telefonum durmadan şarj olarak gözüküyordu ve bildirim ışığı hiç sönmüyordu. Telefonumu kapatsam bile şarj ekranı geliyordu.
Telefon bugün elime ulaştı ve bana oradaki yetkililer ana kartı değiştirdik ve yeni imei numarası verdik dediler. Eve gelince bende hemen hattımı taktım. 5 dakika sonra yasal uyarı mesajı geldi. Mesajda eski imei numaram kayıt dışıdır, cihaz 60 gün içerisinde kapatılacaktır yazıyor. Bende hemen *#06# dan imei numaramı baktım ve yeni imei numarası gözüküyor.
Sorum ise bu gelen mesaj nedeniyle telefonum kapanma şansı var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni kayıt yaptırılan ürünler sisteme biraz geç düşebiliyor. Bir hafta bekleyin, sorun devam ederse ürünü aldığınız yere yollayın ve kayıtlarının yapılıp yapılmadığını teyit ettirin. Gerekirse sıfır cihaz ile değişim talep edin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı