Zenginlerden Niçin Korkuluyor?

Amca zenglinlikten değil uğraşmak istemediğinden yapmıştır büyük ihtimalle ki gayet mantıklı. Kimseye bir şey olmamış, niye sürünsün o kadar zaman mahkemelerde? Bunu direkt zengine bağladığınız için zengine korku gibi bir şey olduğunu sanan sizsiniz. Tüm topluma bir şey demeden önce kendinizi bir gözden geçirin ön yargı kimde diye.

Adam yaya haklarını bilmiyor ki özür diliyor. Haklı olan neden özür dilesin ki? Ben gördüm, diğer insanlar gördü, tamamen haklıydı adam. Buna rağmen kendisinin özür dilemesi saçmalıktan ibaret. Ki insanların, zengin insanlara karşı bir korkusu olması su götürmez bir gerçek. Dünyanın her yerinde var bu.

Özür dilemek, yenilgiyi kabul etmek, yapılan hatadan dolayı affedilmeyi bekleme durumudur.

Daha neler neler görüyoruz. "Ağam siz de bir şey var mı?" diyenini bile gördüm. Bunu ben yıllardır düşünüyorum. Sadece 1 kişi üzerinden görüp, tespit yapmaya çalıştığım bir konu değil. Asla ön yargı ile yaklaşmıyorum. Bu bir ilk değil yani. Daha önce defalarca gördüm. Bu son tanık olduğum olay bardağı taşırmıştı.

Mesaj otomatik birleştirildi:

Hatta filmler, diziler bu konuyu fazlaca işliyor. Zengin dizilerinde falan sık sık gördüğüm bir şey. Siz belki hiç denk gelmemiş veya çok az denk gelmiş olabilirsiniz ancak bu korkunç gerçek hep vardı ve insanları hep yönetmeye çalışıyor.

Son düzenleme:
Banada dün oldu zengin mi desem bilemedim. Otobüste ineceğim sıkışık adam telefonu elinde rahat şekilde tutuyor İphone X telefonu vardı dirseğim eline çarpınca telefon düştü hemen adamın telefonunu alıp özür diledim çokca adamda bakıyor tip tip birde bir şey demeden oradan uzaklaştım.

Banada dün oldu zengin mi desem bilemedim. Otobüste ineceğim sıkışık adam telefonu elinde rahat şekilde tutuyor İphone X telefonu vardı dirseğim eline çarpınca telefon düştü hemen adamın telefonunu alıp özür diledim çokca adamda bakıyor tip tip birde bir şey demeden oradan uzaklaştım.
Burada yine senin hata payın olabilir biraz ama konudaki durumda %100 haklı yaya.

Bana kalırsa korkudan değil. Zaten özür dilemiş, büyütmeye gerek yok deyip yaşlı adam da özür dilemiş. Üstüne üstlük yol kimin hakkı idi kim suçlu bilmiyorsun. Her zaman çarpan suçlu değildir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı