Zeytin Dalı Harekatı bölgesinde 2 Türk askeri şehit oldu

Zeytin Dalı Harekâtı bölgesinde PKK/YPG'li terörsitler tarafından gerçekleştirilen saldırıda 2 Türk askeri şehit oldu. Verilen karşılık sonucu 3 terörist etkisiz hale getirildi, bölgedeki hedefler ateş alınmaya devam ediyor.

Her zaman olduğu gibi yine birkaç gün sonra unutulacaklar. Sanki daha önemli bir derdimiz varmış gibi haberlerde 45 saniye onlardan bahsedilecek, bazıları için 45 saniyeliğine kahraman olacaklar. Canları sağ olsun, biz unutmayacağız.

"İnsan büyür beşikte,
Mezarda yatmak için,
Kahramanlar can verir,
Yurdu yaşatmak için."

- Hüseyin Nihal Atsız

Devlet yönetiminde çıkardan başka bir şey düşülenemez düşünülmesi aptallıktır! Duygular ile Devlet yönetilmez.
Cümlenizin çok ucu açık olduğunu düşünüyorum. Kimin çıkarı? Halk için neyin iyi neyin kötü olduğuna kim karar veriyor? Halkın çıkarları bir mi? Adeta savaş propagandası yapan cümleniz uzun vadede sadece sermaye sınıfının çıkarlarına yarıyor.

Bizim orada ne işimiz var anlamadım hâlâ Allah rahmet eylesin.

Yaşınız gereği benden daha iyi bilmeniz lazım. 6-7 yıl evvel teröristler Diyarbakır, Mardin, Urfa da kol geziyordu. Evleri köstebek yuvasına çevirmişlerdi. Bizim toprağımızdaki bizim halkımız göç ediyordu. Vatan toprağı elden gidiyordu.
Her şeyin tek sebebi bu:
Vatan toprağının bütünlüğünü korumak, sınırları muhafaza etmek.

Saldırının videosunu izledim Twitter'da. Yazık olmuş askerlerimize. 1 KM mesafe ya var ya yoktur anti tank füzesi geliyor tam 2 askerin üzerine. Sonrası malum. Mekanları cennet olsun.

Geri
Yukarı