ZF-12 termal macun hayal kırıklığı

Makaleler
9
Daha fazla  
Merhabalar, bir ümit aldığım bu termal macun gerçekten beni hayal kırıklığına uğrattı. MX-4 vs. ZF-12 yapacaktım fakat buna gerek dahi yok. Çünkü MX-4, 40 dakikanın sonucunda 62 derece olurken bu macun ile testi başlatır başlatmaz 80 derecelere dayanıyor.

- Peki, neden böyle oldu?
+ Bana göre cevabı basit. Macun gelene kadar bozuldu. Çünkü gümrükte yaklaşık 30-40 gün bekledi ve bozulmasını bekliyordum açıkçası. Daha önceden önerdiğim arkadaşım da aynı soğutucuya sahip ve onda 40 dakika sonucu 55 derece oldu.

- Yanlış sürmüş olmayasın?
+ Hayır, iki kez sürdüm. Birinde içinden çıkan yayma kaşığıyla sürdüm. İkinci sefer ise borulara küçük bir cam ile yaydım. Aynı MX-4'ü sürdüğüm gibi.

Umarım diğer sipariş ettiğim Snowman ve Thermal Grizzly de aynı kaderi paylaşmaz. :(

Elimdeki MX-4 2019 Edition bittiği için Teknobiyotik üzerinden MX-4 aldım. (ZF-12 sürmeden önce MX-4 2019 Edition vardı ve testlerini yapmıştım. Teknobiyotik, Türkiye'ye Arctic ürünlerini getirdiği için sahte çıkma ihtimalinin olmadığını düşünüyorum.)

Yakında MX-4 vs MX-4 2019 Edition yapabilirim. Okuduğuma göre bu iki macunun, etiket harici farkı yokmuş.

Ben de aciliyetten Corsair XTM50 aldım, Thermal Grizzly alacaktım ama termal macun kalmadı ve bilgisayarı toparlamam gerekiyordu o yüzden acilen evden çıkıp bulabildiğim en pahalısını aldım ama henüz 2 yıllık Mastergel Pro ile bir farkını göremedim .

MT-G2 var bende MX-4 ile arasında çok fark yok ama termal macun 50 günde bozulmaz, imkan yok.
Olay zaten 50 gün sıcakta veya güneş gören yerde beklemesi. Yoksa rafımda 1 yıllık Noctua macun var.

Ben de aciliyetten Corsair XTM50 aldım, Thermal Grizzly alacaktım ama termal macun kalmadı ve bilgisayarı toparlamam gerekiyordu o yüzden acilen evden çıkıp bulabildiğim en pahalısını aldım ama henüz 2 yıllık Mastergel Pro ile bir farkını göremedim.
Hangi fiziksel mağazada macun satılıyor ki?

Olay zaten 50 gün sıcakta veya güneş gören yerde beklemesi. Yoksa rafımda 1 yıllık Noctua macun var.

Hangi fiziksel mağazada macun satılıyor ki?
Ne yazık ki Vatan'dan almak zorunda kaldım ve Thermal Grizzly'nin fiyatından bile daha fazla ödedim 🙁

Benim ZF-12 geldiğinde aynı kaderi paylaşmaz umarım. :(
Bugün kargoya verilmiş.

Anlaşılan Arctic MX-5 satışa çıkana kadar macun alırken ya tutarsa diye karavana atacağız.
Hocam siz de mi MX-4 kullanıyorsunuz acaba? Benim macun koleksiyonum var fakat MX-4'ü pek sevmiyorum açıkçası performansı hızlı düştüğü için. :/ Thermal Grizzly Kryonaut favorimdir fakat 1 gram için 120 TL çok fazla.

Bir de sahte MX-4 satıyorlarmış Trendyol, Hepsiburada gibi yerlerde hep. :D Ondan Teknobiyotik'ten almak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı