Ziraat Bankası ATM'si parama el koydu

Daha önce okul harcını yatırırken bana da aynısı olmuştu. Üstelik kartsız işlem yapıyordum. Bankadaki güvenliğe danıştım ardından beni içeride bir yere yönlendirdi. Banka personelinden biriyle görüşüp bir form doldurdum. Ertesi gün beni aradılar "şu saatte gelip paranızı teslim alabilirsiniz" dediler. Ben de gidip paramı teslim aldım.

@Sir Nuvero Ben hangi ATM'ye paramı kaptırdığımı söylemiştim. Sabah saatlerinde ATM içindeki paranın sayımı yapıldığını söylemişlerdi. Sizin paranızı kaptırdığınız ATM'de para sayımı yapıldığında fazla miktar çıkacak ve bu size iade edilecek. Tabii bu durumla alakalı bir şikayette bulunmalısınız ki para size geri dönsün.

Arayıp saati tam olarak belirtirseniz direkt size parayı gönderiyorlar diye biliyorum. Ama mesela ben PTT karta başka bankanın ATM'sinden para atmak istemiştim. Para eski olduğu için alıp vermemişti. Bankayı aradığımda para iadesi için PTT ile görüşmem gerektiğini söylemişlerdi. PTT diğer bankayla görüşüp benim paramı alıp bana iletecekmiş. Bunun içinde PTT'nin merkez şubelerinden birine gitmem gerekiyormuş. Anlayacağınız bir kartla başka bankanın ATM'sinden işlem yaparken iki kere düşünün.

Geri
Yukarı