Ziraat Bankası vs. Türkiye İş Bankası

İş Bankası'nı çok seviyorum sizin de dediğiniz gibi ama bir sorun yaşadık, gözden çıkartmayı düşünüyorum açıkcası =). Ayın 22'sinde bir kart talep ettim bankamatik kartı. Halen gelmedi, müşteri temsilcileri doğru bilgi veremiyor vs. Aciliyet ilettim 40 tane, gene sonuç yok. 3 gün içinde dönecekler dediler, 5 gün oldu.

Yapı Kredi nasıl acaba? İşbank karşısında? :D

Teslim eden şirket Kuryenet ve PTT oluyor. Takip numarasını isteyip ne olduğunu sorabilirsiniz. Genelde bankaya şikayet edince ertesi gün kapıya teslim etmeleri gerekiyor. Edemiyorlarsa da şubeye yönlendirilebilir.

Yapı Kredi'yi de Kuryenet teslim ettiğinden aynı sorunları yaşamanız muhtemel. İşiniz acil ise her iki bankanın şubesinden de isimsiz kart teslim alabilirsiniz. Daha sonra rezalet kargo/kurye sistemi ile uğraşabilirsiniz isterseniz. :D

Yapı Kredi uygulamaları da iyi fakat World Mobil her açılışta bir kere bağlantı hatası verip açılıyor. Sadece benden midir çözemedim ama sinir bozucu. Bankamatik sayısı olarak da fena değiller. Cep telefonu ile görüntülü görüşerek şubeye gitmeden çoğu işlemi yaptırmaları da cidden hoş. İş Bankasına göre artı ve eksi yönleri mevcut. Müşteri temsilcisine bağlanması biraz sinir bozucu olabiliyor. Elli kere sebep söyledikçe sebep söyleyin diyordu en son ve çalıntı deyip öyle bağlanmıştım.

Kampanya olarak İş Bankası'nın gerisindeler ve faiz oranı olarak da pek tercih edilesi değil.

Tek banka ile çalışmak her zaman daha iyidir. Vakıfbank, Ziraat, Yapı Kredi hesaplarım var ama kullanmıyorum, kapattırıyorum yavaştan :) Finansbank ile çalışıyorum, avantaj olarak Enpara güzellikler yapıyor ara ara :)

İki banka arasında İş Bankası derim. Ama kendim EnPara kullanıyorum.
Yenilenen kart ile temazsız özelliği de geldi bankamatik kartına. Kredi kartı kullanımı açısından sanal kart oluşturabiliyorsun. (Yakın bir zamana kadar yoktu normalde).

Kart ücreti ödemiyorsunuz, havale/eft ücretiniz yok. Mobil arayüzü çok kullanışlı ve müşteri hizmetleri gayet başarılı. Herhangi bir sorunda müşteri hizmetlerini arayıp bazı bankalarda olduğu gibi saatlerce beklemek yerine, mobil uygulamada bulunan canlı destek üzerinden anında görüşme imkanınız oluyor.

Tek banka ile çalışmak her zaman daha iyidir. Vakıfbank, Ziraat, Yapı Kredi hesaplarım var ama kullanmıyorum, kapattırıyorum yavaştan :) Finansbank ile çalışıyorum, avantaj olarak Enpara güzellikler yapıyor ara ara :)
Enpara'nın bir esprisi kalmadı bence. Çünkü bütün bankalar artık EFT ücretini düşürdü. Hesap işletim ücreti zaten yok. Enpara'nın kampanyası da yok. Ondan hiç tercih sebebi değil bence. Haksız mıyım acaba?

Benim durumum şöyle çok sık yurtdışına çıkıyorum. Ben de daha önce tek kart tek banka kullanıyordum ama başıma bir olay geldi, kart haberleşmesi vs. Ortada kaldım. Ondan ötürü 2 bankayla çalışmak istiyorum hep. Kredi kartım sabit Garanti'de Miles&Smiles. Bir de hesap kartı arıyorum, doğru düzgün hizmet veren.

Yeni konular

Geri
Yukarı