Zıt düşünceli ailem

244012

Hectopat
Makaleler
7
Ailem çoğu konuda benden zıt düşüncede ve bunu gizlemem gerekiyor. Kendi dediklerini doğru kabul eden bir ailem var. Eğer benim düşüncelerim açığa çıkarsa ne yapmalıyım?

Bu düşüncelerin çoğunlukla din ile ilgili mi? (cevap vermek istemezsen anlarım) Ne olursa olsun ailen seni sen olduğun için sevmeyi bilmeli. Benim tavsiyem seni çok fazla baskılamıyorlarsa sessiz kal. Yeterli olgunluğa ve maddi güce ulaştığın zaman fikirlerini paylaşırsın. Seni gerçekten sevip saygı duyuyorlarsa anlayışla karşılarlar. Yok sokaktaki Ayşe teyze ne der diye seviyorlarsa yuvadan uçma vakti gelmiştir.

Dünya değişiyor aile büyükleri bu değişim hızına ayak uyduramadığı için çocukların gelişimi olumsuz etkileniyor. Hep bir çocuğu koruma, hakim olma içgüdüsüyle hepten çocuk üzerindeki ebeveyn sempatisi yerini korkuya bırakıyor.

Konu sahibi gibi zor zamanlar geçirenlere tavsiyem ailenizi ne yaparsanız yapın kendinize benzetemezsiniz sizde onlara benzeyemeyeceğiniz için kendi ayaklarınız üzerinde durana dek onları üzmemek için huylarına gitmeye devam edin. Evlenip çocuk sahibi olduğunuzda sizde asla size yapılanı çocuklarınıza yapmayın çocuğunuzla beraber büyümeye devam edin.

Farkedilirse ne yapabilirim onu kastettim. O da dahil.
Fark edilirse mecbur açıkça anlatman gerekecek. Benim ailem de böyle. Ancak "Tamam anne, tamam baba." deyip geçiyorum. Zaten bu fikirlerini saklayamazsın. Bir zamana kadar saklayabilirsin. Sonra zaten açığa çıkacak. Onlar da seni bu halinle kabul etmeli, etmeli de her anne baba öyle olmuyor. Son zamanlarda açtığın konulardan çoğunlukla din konusuyla ilgili olduğunu seziyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı