Ziya Selçuk: 2 Temmuz'a kadar aralıksız okulları açık tutmayı düşünüyoruz

Akira_MR

Decipat
Makaleler
4
Bakanı Ziya Selçuk, kademeli normalleşme ile geçtiğimiz hafta okulların açılmasının ardından yaz tatilinin ne zaman başlayacağı konusu hakkında açıklamada bulundu. Selçuk, "Bizim okullarımız seminer dönemi dahil 2 Temmuz'da bitiyor. Bu sefer öğrencilerimizi 2 Temmuz'a kadar okulda tutmak gibi çalışmamız var. Ara tatil yok." ifadelerinde bulundu.

Şaka mı bu cidden şaka mı?

Ne telafi eğitiminden bahsediyorsun sen neyin telafisi olacak.

Paşalarım sayenizde sınava 1 hafta kala hoop 2. sınavları olacaksınız dedi okul tonlarca konu var 1 hafta içinde hazırlanmam gerekiyor yetmezmiş gibi daha konular bile belli değil 2 3 ders harici.

Burada ben düşük alacağım belki sınıfta kalacağım ama telafi eğitimi yapacaklar paşamız ne işime yarayacak ki bu telafi eğitimi benim iş işten geçmiş olacak.

Zaten oturduğum şehirde 1 haftada 50 kişi artış gözüktü neyin telafisi olacak yüz yüze.

Koca bir senin konusunu 1 ayda nasıl anlatmayı düşünüyorsunuz acaba?

Bana bu kadar stress ve çalışma yetti daha fazlasına gerek duymuyorum açıkçası.

Bir şey yapacaklarından değil de daha çok boş konuşuyorlar bence.

Zaten çok zordu normale dönene kadar eğitimin durdurulması, normalleşme adı altında her yerin açılmaması, polislerin her zaman devriye gezmesi.

Küçük küçük çocuklar yasak olmasına rağmen 5 6 7 gibi dışarda bağrışıp duruyorlar, parklar dolu, dip dibeler.

Aynı şekilde açılan kafe restoranlar Full çekiyor.

Mantıklı hareket. Keşke üniversiteleri de açsalar. Son senem hiçbir şey yapamıyorum. Yeni sipariş edilen aşıların teslimatından sonra aşılama hızlanır ve Nisan ayında vakalar 2000 civarına kadar düşer. Mayıs ayında 100'den fazla vaka beklemiyorum.
Hocam aşı bulaşmayı engellemiyor. Sadece hastalığı hafif geçirtmeye yarıyor.

Bakanı Ziya Selçuk, kademeli normalleşme ile geçtiğimiz hafta okulların açılmasının ardından yaz tatilinin ne zaman başlayacağı konusu hakkında açıklamada bulundu. Selçuk, "Bizim okullarımız seminer dönemi dahil 2 Temmuz'da bitiyor. Bu sefer öğrencilerimizi 2 Temmuz'a kadar okulda tutmak gibi çalışmamız var. Ara tatil yok." ifadelerinde bulundu.

Ziyaaa

Boş yapmış yine len.
Kendi de biliyor zaten öyle bir şey olmayacağını ama sallıyor işte mübarek.
Ziya bu sefer büyük sallamışsın koçum.

alternatif-urun-tasarimlari--204552.jpg

Okullarda bundan dağıtacak mısınız Ziyaa hocam?

Geri
Yukarı