Rehber ZMA

Mxpyma

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
ZMA nedir ve kullanmalı mıyız?
ZMA basitleştirilmiş: ZMA'nın içinde bulunan çinko ve magnezyum vitaminleri özellikle magnezyum ardından çinko gelmek üzere antrenman yaparken kaybettiğimiz mineraller arasındadır bu vitaminleri günlük olarak antrenmandan sonra üstünü kapatmak için besin almamız gerekir örneğin: Muz, kırmızı et vesüt ürünleri vb.
onun haricinde kapatmazsak magnezyum için kas spazımları iştahsızlık ve yorgunluk en çok öne çıkan belirtilerdir çinko için ise saç ve tırnak sağlığında bozulmalar deri dökülmeleri yara iyileşme sürelerinde aksamalar vb. gibi en çok çıkan sorunlardı.

Çinko steroid attırır mı? (normal şartlarda hayır) şöyleki eğer çinko eksiğiniz var ise steroid seviyeniz azalabilir ve üstüne ZMA gibi takviye edici gıda alınca.
(Olması gereken) haline geri döner onun haricinde fazla çinko alımımın (testestron artışına katkısı gözlemlenmemektedir)

ZMA parasına değer mi? evet değer

ZMA'yı kimler kullanmalı? Yoğun idman yapan hep iş veya okul hem de antrenman hayatında kendisine çok süre kalmayan beslenmesi çok iyi olmayan kişiler.

ZMA ne zaman kullanılır? Yatmadan 1 saat veya 30 dk önce kullanılması önerilir

ZMA uyku kalitesini arttır mı? (fazlasıyla evet) 2 aydır ZMA kullanıyorum torq nutrition ZMA+l-arginin ilk başlarda %20-30 aralığında daha bir uyku geçiriyordum ve o sabah kalktığımda kendime gelmek için tanıdığım sürenin ya çok azalmış ya da kalmamış olduğunu hissedebiliyordum.
+ Olarak ZMA kullanımı uyku kalitesini arttırdığı gibi (bazı kullanıcılara göre): Rüya kalitesinede olumlu etkileri bulunmaktadır
ZMA derin uyku süresini arttırıp yenilenmenin daha iyi olmasını da sağlamktadır

ZMA ne kadar alınmalıdır? Şöyleki torq nutrion üzerinde vereceğim 1 porsiyonunda 150 mg magnezyum 6mg B6 vitamini 10mg çinko takviyesi bulunmaktaıdr.
Günlük önerilen doz 3 olup yatmadan önce alınmalıdır fakat yaşınız 16'dan küçük ve 40-50 kilo aralığında iseniz 2 porsiyın daha sağlıklı bir tercih olacaktır.

B6 ne işe yara? Kırmızı kan hücresi oluşumuna ve korunmasına iyi gelmekle beraber magnezyum ve çinkonun gerek emilimini ve verimini arttırmaktadır.
2 aylık tecrübelerim: ZMA kullanımında 2 aydır düzenli kullanıyorum yatmadan önce 3 porsiyon kesin ve net olarak uyku kaliteniz artacak rüya konusunda hiç tecrübe etmedim öyle bir kalite artışı ki uzun zamandır rüya görmüyorum çok hızlı sonuş veriyor uykuya yararı açısında yani 2-3 gün düzenli kulalnınca ciddi ciddi zımba gibi oluyorsunuz uyanınca okula erken saatlerde giden için (benim gibi) cidden çok iyi bir takviye küçük yaşlar için oldukca ideal.

Güzel açıklamışsın eline sağlık.
ZMA güzel bir supplament ama halk arasında pek bilinmiyor.

Benim sorum şudur; ZMA kalp çarpıntısı yapar mı?

-Yaptığını söyleyen kişiler ile sporda sohbet ettikten sonra almayı düşünmedim.
(Creatin+Arjinin+Protein tozu üçlemesini kullanıyorum.)

ZMA nedir ve kullanmalı mıyız?
ZMA basitleştirilmiş: ZMA'nın içinde bulunan Çinko ve magnezyum vitaminleri özellikle magnezyum ardından Çinko gelmek üzere antrenman yaparken kaybettiğimiz mineraller arasındadır bu vitaminleri günlük olarak antrenmandan sonra üstünü kapatmak için besin almamız gerekir örneğin: Muz, kırmızı et vesüt ürünleri vb.
onun haricinde kapatmazsak magnezyum için kas spazımları iştahsızlık ve yorgunluk en çok öne çıkan belirtilerdir Çinko için ise saç ve tırnak sağlığında bozulmalar deri dökülmeleri yara iyileşme sürelerinde aksamalar vb. gibi en çok çıkan sorunlardı.

Çinko steroid attırır mı? (normal şartlarda hayır) şöyleki eğer Çinko eksiğiniz var ise steroid seviyeniz azalabilir ve üstüne ZMA gibi takviye edici gıda alınca.
(Olması gereken) haline geri döner onun haricinde fazla Çinko alımımın (testestron artışına katkısı gözlemlenmemektedir)

ZMA parasına değer mi? evet değer

ZMA'yı kimler kullanmalı? Yoğun idman yapan hep iş veya okul hem de antrenman hayatında kendisine çok süre kalmayan beslenmesi çok iyi olmayan kişiler.

ZMA ne zaman kullanılır? Yatmadan 1 saat veya 30 dk önce kullanılması önerilir

ZMA uyku kalitesini arttır mı? (fazlasıyla evet) 2 aydır ZMA kullanıyorum torq nutrition ZMA+l-arginin ilk başlarda %20-30 aralığında daha bir uyku geçiriyordum ve o sabah kalktığımda kendime gelmek için tanıdığım sürenin ya çok azalmış ya da kalmamış olduğunu hissedebiliyordum.
+ Olarak ZMA kullanımı uyku kalitesini arttırdığı gibi (bazı kullanıcılara göre): Rüya kalitesinede olumlu etkileri bulunmaktadır
ZMA derin uyku süresini arttırıp yenilenmenin daha iyi olmasını da sağlamktadır

ZMA ne kadar alınmalıdır? Şöyleki torq nutrion üzerinde vereceğim 1 porsiyonunda 150 mg magnezyum 6mg B6 vitamini 10mg Çinko takviyesi bulunmaktaıdr.
Günlük önerilen doz 3 olup yatmadan önce alınmalıdır fakat yaşınız 16'dan küçük ve 40-50 kilo aralığında iseniz 2 porsiyın daha sağlıklı bir tercih olacaktır.

B6 ne işe yara? Kırmızı kan hücresi oluşumuna ve korunmasına iyi gelmekle beraber magnezyum ve Çinkonun gerek emilimini ve verimini arttırmaktadır.
2 aylık tecrübelerim: ZMA kullanımında 2 aydır düzenli kullanıyorum yatmadan önce 3 porsiyon kesin ve net olarak uyku kaliteniz artacak rüya konusunda hiç tecrübe etmedim öyle bir kalite artışı ki uzun zamandır rüya görmüyorum çok hızlı sonuş veriyor uykuya yararı açısında yani 2-3 gün düzenli kulalnınca ciddi ciddi zımba gibi oluyorsunuz uyanınca okula erken saatlerde giden için (benim gibi) cidden çok iyi bir takviye küçük yaşlar için oldukca ideal.

Hocam marka olarak ne önerdiğinizi de eklerseniz link olarak çok daha yararlı olabilir.

Güzel açıklamışsın eline sağlık.
ZMA güzel bir supplament ama halk arasında pek bilinmiyor.

Benim sorum şudur; ZMA kalp çarpıntısı yapar mı?

-Yaptığını söyleyen kişiler ile sporda sohbet ettikten sonra almayı düşünmedim.
(Creatin+arjinin+protein tozu üçlemesini kullanıyorum.)

Arkadaşınız yüksek doza maruz kalmış her halde yüksek magnezyum düşük tansiyon demektir bu da kalp çarpıntısı hissettirebilir.

Hocam marka olarak ne önerdiğinizi de eklerseniz link olarak çok daha yararlı olabilir.

Arkadaşınız yüksek doza maruz kalmış her halde yüksek magnezyum düşük tansiyon demektir bu da kalp çarpıntısı hissettirebilir.

Hocam peki yaş sınırı var mıdır?

Bu 2 ürün en çok tercih edilen torq tercih olarak daha az ama kaliteli bir marka ve deneyimim olduğunu için rahatlıkla önerebilirim.

Hocam peki yaş sınırı var mıdır?
Yaşınız 11-12 civarı değilse sorun olmazi isterseniz boy kilo yaş söyleyin günlük doz önerebilirim

Bu 2 ürün en çok tercih edilen torq tercih olarak daha az ama kaliteli bir marka ve deneyimim olduğunu için rahatlıkla önerebilirim.

Yaşınız 11-12 civarı değilse sorun olmazi isterseniz boy kilo yaş söyleyin günlük doz önerebilirim

Hocam yakın bir arkadaşım 14 yaşında 1.70-1.71 boyunda yanılmıyorsam 83-84 kilo falandı günlük ne kadar doz alması gerekir.

Hocam yakın bir arkadaşım 14 yaşında 1.70-1.71 boyunda yanılmıyorsam 83-84 kilo falandı günlük ne kadar doz alması gerekir.

Kilo olarak fazla bir hacim bitkin günlerinizde 3 çok da yorulmamış iyi geçmiş günlerinizde 2 yeterli olacaktır ve özellikle yatmadan 30 dk önce alın yoksa B6 vitamini uykuyu kaçırabilir.

Pahalıya geliyor. Eczaneden magnezyum ve Çinko hapları alıp kullanabilirsin. Spor bir günlük olay değil her gün kullanman gerek. İşi Mali boyutu bu. Param var diyorsan kralını al tabii.

Geri
Yukarı