ZNU 125 yamuk mu?

mortalxx

Centipat
Arkadaşlar motoru İstanbul'da birisiden aldım. Alalı 7-8 ay oluyor. 1000 km yol yaptım motorla. Yağını hava filtresini değiştirdim. Dikkatimi çeken olay şu oldu; motoru yıkadıktan sonra egzoza bakayım dedim. Tekerle kaportanın uyuşmadığını tam denk gelmeyip motorun çap gidiyormuş hissiyatını verdiğini gördüm. Sizce ne gibi bir sorun vardır? Ne yapmamı önerirsiniz? Bu arada motor 80km/h geçince sanki arka teker yalpa yapıyor. Bu durum da bana pek güven vermiyor. Ustalara sordum şaseyle alakası yok teker veya jantla alakalı olabilir dediler. Sizce doğru mudur? Sosyalde motorcu arkadaşlardan yardım alabilir miyim?

Dosya Ekleri

• IMG_20201114_110827.jpg
    IMG_20201114_110827.jpg
    188,5 KB · Görüntüleme: 169
Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de çin malı eski bir motosikletimde böyleydi. Teker ile kaporta aynı hizada değildi. Ben çok problem yaşamadım ama genelde bu tarz düşük kalite diyebileceğimiz motosikletlerde böyle sorunlar olabiliyor. Neden kaynaklandığını açıkçası bende bilmiyorum.

Bende çok sorun yaşamıyorum açıkcası ama çok tuhaf acaba kaportayımı yanlış oturtmuşlar veya bu modelde bütün hepsindemi bu sorun var acaba.

Yeni konular

Geri
Yukarı