Zoccoshop Ürün İade Kabul Etmiyor

A4tech

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Profil Kapağı
1524409729
Zoccoshop'dan ürün alacaktım lakin memnun kalmayıp geri iade etme durumunu düşündüm ve destek bölümünden yetkili ile konuşarak ürün iadesini koşulsuz şartsız kabul edip etmediklerini sordum ve aldığım yanıt karşısında şok oldum. Böyle firmalardan ürün alıp iade etmek isteyen arkadaşlarımızın bu konuyu bilmesi gerektiğini ve almadan önce bir kere daha düşünmesini istedim ve konuyu forumda paylaştım.

Screenshot_2018-04-02-18-52-33-098_com.opera.browser.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Almak istediğim bir ürünün resmi sayfası ve Hepsiburada fazlası ile görüyor internet alışverişinde işimi. Abidik gubidik isimli yerlerden, bit pazarı gibi aynı ürünün yüz farklı ilanını koyan sitelerden alışveriş yapmam kesinlikle, herkese de tavsiye ediyorum bunu.

İyi günler dilerim.

27 Kasım 2014 PERŞEMBE Tarihli Resmî Gazete'de Sayı : 29188

Gümrük ve Ticaret Bakanlığının mesafeli sözleşmeler yönetmeliğindeki (Online sitelerden yaptığınız alışverişler için yapılan sözleşme) cayma hakkınızı kullanabilirsiniz. Gerekli bilgiler aşağıda mevcut. Bu sözleşmenin yenilenmiş olma durumu söz konusu olabilir yanlış yönlendirmek istemem. Doğrusuna alışveriş yaptığınız sitede siparişi onaylamadan evvel ulaşabilir ve kontrol edebilirsiniz.

Cayma hakkı

MADDE 9 – (1) Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

(2) Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir.

(3) Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;

a) Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,

b) Birden fazla parçadan oluşan mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,

c) Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün

esas alınır.

(4) Malın satıcı tarafından taşıyıcıya teslimi, tüketiciye yapılan teslim olarak kabul edilmez.

(5) Mal teslimi ile hizmet ifasının birlikte yapıldığı sözleşmelerde, mal teslimine ilişkin cayma hakkı hükümleri uygulanır.

İyi günler dilerim.

27 Kasım 2014 PERŞEMBE Tarihli Resmî Gazete'de Sayı : 29188

Gümrük ve Ticaret Bakanlığının mesafeli sözleşmeler yönetmeliğindeki (Online sitelerden yaptığınız alışverişler için yapılan sözleşme) cayma hakkınızı kullanabilirsiniz. Gerekli bilgiler aşağıda mevcut. Bu sözleşmenin yenilenmiş olma durumu söz konusu olabilir yanlış yönlendirmek istemem. Doğrusuna alışveriş yaptığınız sitede siparişi onaylamadan evvel ulaşabilir ve kontrol edebilirsiniz.

Cayma hakkı

MADDE 9 – (1) Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

(2) Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir.

(3) Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;

a) Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,

b) Birden fazla parçadan oluşan mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,

c) Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün

esas alınır.

(4) Malın satıcı tarafından taşıyıcıya teslimi, tüketiciye yapılan teslim olarak kabul edilmez.

(5) Mal teslimi ile hizmet ifasının birlikte yapıldığı sözleşmelerde, mal teslimine ilişkin cayma hakkı hükümleri uygulanır.
Açılan ürün geri iade edilir mi. Örneğin fare.

Kutuya ve ürünlere zarar vermediysen İnternet alışverişinde 14 gün iade hakkınız var bazı ürünler hariç. Hepsiburada'nın ikinci el anakart gönderdiğini, garantiye gönderdiğim ürünün eksik verilip hata yok denildiğini de belirteyim. 75 gün oyaladılar beni, şimdi de yok diyorlar. Hepsiburada ve GameEkstra bu konularda gördüğüm en rezalet firmalar.

Kutuya ve ürünlere zarar vermediysen İnternet alışverişinde 14 gün iade hakkınız var bazı ürünler hariç. Hepsiburada'nın ikinci el anakart gönderdiğini, garantiye gönderdiğim ürünün eksik verilip hata yok denildiğini de belirteyim. 75 gün oyaladılar beni, şimdi de yok diyorlar. Hepsiburada ve GameEkstra bu konularda gördüğüm en rezalet firmalar.
Yaşatılan duruma bak, insan katil olur yeminle.

Merhaba. Ben de MSI bir anakart aldim. Bunu arizali oldugu icin iade etmek istiyorum. Fakat aldigim firma servise gondeririz, ordan arizali oldugu raporu gelirse size para iadesi yapariz diyor. Fakat ben servise gitmesini beklemek istemiyorum. 14 gun gecemedi daha. Aldigim firma bu urunu sartsiz olarak kabul etmek zorunda mi?

Merhaba. Ben de MSI bir anakart aldim. Bunu arizali oldugu icin iade etmek istiyorum. Fakat aldigim firma servise gondeririz, ordan arizali oldugu raporu gelirse size para iadesi yapariz diyor. Fakat ben servise gitmesini beklemek istemiyorum. 14 gun gecemedi daha. Aldigim firma bu urunu sartsiz olarak kabul etmek zorunda mi?

Mağazadan giderek bakarak aldığınız ürünler için bu yukarıda bahsettiğimiz hakkınız geçerli değil ne yazık ki. Eğer böyle bir satın alma yaptıysanız ürün Doa kapsamında öncelikle teknik servise gönderilip bir arızası var ise tespit edilir. Arıza var ise size aynı ürünün sıfırını verebilirler. Ya da ürünün üstüne belirli bir ücret ödeyerek üst versiyonlarını almak kaydıyla yeni ürün temin edebilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Açılan ürün geri iade edilir mi. Örneğin fare.

Aldığınız ürünün kutusuna ve ürüne zarar vermeden dikkatli bir şekilde alıp denedikten sonra memnun kalmaz iseniz söyle bir işlem uygulayabilirsiniz. Satın aldığınız firmaya 'ben ürünü aldım ürün çok güzel çalışıyor bir sıkıntısı yok ama benim ihtiyacımı karşılamadı iade etmek istiyorum.' şeklinde bir talebiniz olur ise size yardımcı olacaklardır. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı