Zoom ders kayıtlarını PC'ye indirmek

Nieagerams

Hectopat
Daha fazla  
Selamun aleykum arkadaşlar. Dersler başladı ve kaçıranlar için Zoom üzerinde ders kayıtları paylaşılıyor. Henüz bir kesinlik olmasa da belli bir süre sonra sistemden silinecek diyorlar. Ben de işimi sağlama almak için bu videoları bir şekilde bilgisayarımda tutmak istiyorum. Nasıl indirebilirim bilgisayarıma? 1-1.5 saatlik derslerin indirmesi film indirmeye benziyor diye düşünüyorum. Filmlerin kalitesi yüksek, ders videoları çok uzun sürmez diye düşünüyorum. Dersi açıp video kayıt programıyla kayıt da edebilirim ama ders süresi boyunca (örneğin 1.5 saat) açık kalması lazım. Bu da zaman kaybı ve dosya boyutu yüksek oluyor.

Sizce ne yapmalıyım? Lisede olsam internette bir sürü ders anlatan kanal var oradan izlerdim hiç uğraşmazdım ama üniversite için böyle bir şey pek yok diye biliyorum.

Selamun aleykum arkadaşlar. Dersler başladı ve kaçıranlar için Zoom üzerinde ders kayıtları paylaşılıyor. Henüz bir kesinlik olmasa da belli bir süre sonra sistemden silinecek diyorlar. Ben de işimi sağlama almak için bu videoları bir şekilde bilgisayarımda tutmak istiyorum. Nasıl indirebilirim bilgisayarıma? 1-1.5 saatlik derslerin indirmesi film indirmeye benziyor diye düşünüyorum. Filmlerin kalitesi yüksek, ders videoları çok uzun sürmez diye düşünüyorum. Dersi açıp video kayıt programıyla kayıt da edebilirim ama ders süresi boyunca (örneğin 1.5 saat) açık kalması lazım. Bu da zaman kaybı ve dosya boyutu yüksek oluyor.

Sizce ne yapmalıyım? Lise de olsam internette bir sürü ders anlatan kanal var oradan izlerdim hiç uğraşmazdım ama üniversite için böyle bir şey pek yok diye biliyorum.

NVIDIA Shadow ile dersi izlerken aynı anda kayıt alabilirsin. Kayıt alırken kalitede düşüş olmuyor diye biliyorum.

Sizce ne yapmalıyım? Lisede olsam internette bir sürü ders anlatan kanal var oradan izlerdim hiç uğraşmazdım ama üniversite için böyle bir şey pek yok diye biliyorum.
Ben hocalardan izin alıp dersi ders esnasında kaydediyorum. daha sonrasında liste dışı olarak youtube'a yüklüyorum. dersi kaçıran arkadaşlar bana mesaj atıyor. ben de link paylaşıyorum. ama hocalarından izin aldığına emin ol.

Filmler sıkıştırılıyor diye biliyorum. İndirmeniz zor olacaktır,1.30 saat 9 gb gibi olur. Bence video kaydı alın depolamanız bolsa.

NVIDIA Shadow ile dersi izlerken aynı anda kayıt alabilirsin. Kayıt alırken kalitede düşüş olmuyor diye biliyorum.
AMD ekran kartı kullanıyorum yine de kullanabilir miyim?
Ben hocalardan izin alıp dersi ders esnasında kaydediyorum. Daha sonrasında liste dışı olarak YouTube'a yüklüyorum. Dersi kaçıran arkadaşlar bana mesaj atıyor. ben de link paylaşıyorum. Ama hocalarından izin aldığına emin ol.
YouTube'ye yüklemek uzun sürmez mi? Upload hızı zaten ülkede genel olarak yerlerde.
Filmler sıkıştırılıyor diye biliyorum. İndirmeniz zor olacaktı., 1.30 saat 9 GB gibi olur. Bence video kaydı alın depolamanız bolsa.
Aynen ben o sıkıştırma detayını atlamıştım. 270 GB boş yerim var, silinecek bir şey yok bilgisayarda. Sizce yeterli olur mu?
OBS Studio ile kayıt alabilirsin. AMD Relive, Nvidia Shadow falan da olur.
Ekran kartım HD 4550, Relive destekliyor mu?

Bu arada sistemim pek iyi değil arkadaşlar. Sizce kayıt alırken kasmalar vs. olmaz mı?

Pentium Dual Core E6500
2 GB DDR3 RAM
HD 4550

YouTube'ye yüklemek uzun sürmez mi? Upload hızı zaten ülkede genel olarak yerlerde.

Aynen ben o sıkıştırma detayını atlamıştım. 270 GB boş yerim var, silinecek bir şey yok bilgisayarda. Sizce yeterli olur mu?

Ekran kartım HD 4550, ReLive destekliyor mu?

Bu arada sistemim pek iyi değil arkadaşlar. Sizce kayıt alırken kasmalar vs. olmaz mı?

Pentium Dual Core E6500.
2 GB DDR3 RAM.
HD 4550.

AMD ReLive'da aynı işlevi görüyor sanırım.

Ekran kartım HD 4550, Relive destekliyor mu?

Pentium Dual Core E6500
2 GB DDR3 RAM
HD 4550
Hocam ne sıklıkla kayıt alacaksınız? 30-40 ders kaydedebilirsiniz sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı