Zoom işlemci ve ekran kartını sömürüyor

Swaglikeohio

Hectopat
Windows 10 kullanmaktayım. Zoom öyle bir sömürüyor ki ekranımı sağ tıklyıroum Explorer kendisini resetliyor siteye geçmeye çalışıyorum. Su içip geliyorum aha bak şu an yazdıklarımı göremiyorum. Mesela size öyle diyeyim. Bunun çözümü nedir? %52 CPU %92 GPU kullanıyor aşırı saçma bu.

Aynen.

İşlemci iyi olunca darboğaz yapmaz.

İşlemci iyi olunca darboğaz yapmaz.
İşlemci aşırı güçlü olup ekran kartı çok çok düşük olursa işlemci veriyi işler fakat ekran kartı görüntüyü verene kadar lambur lumbur tarhana bulgur olur sistem. Ekran kartım aşırı zayıf olduğu için diyorlar doğru diyorlar

Değiştiriliyorsa en az MX 250 tak.
İşlemci aşırı güçlü olup ekran kartı çok çok düşük olursa işlemci veriyi işler fakat ekran kartı görüntüyü verene kadar lambur lumbur tarhana bulgur olur sistem. Ekran kartım aşırı zayıf olduğu için diyorlar doğru diyorlar.

Aşırı güçlü? Ekran kartı için güçlü olabilir ama aşırı biraz fazla oldu.

1366*768 veriyor 4 fps ile kasması birazcık saçma geldi bana ama ekran kartı kötü işlemci iyi darboğaz falan yapıyor dediler ekran kartını değiştirmem mi lazım ? Lazımsa laptopta bu nasıl olabilr?
Harici ekran kartı takma videolarını izleyerek takabilirsin tabi çok sağlıklı olmaz yakındaki bilgisayarcılara götür baktır derim.

Büyük ihtimalle ekran kartını değiştiremezsiniz. İşlemcinin ekran kartından güçlü olması darboğaz olmaz. Bilgisayar ders için gayet yeterli ben şeyden şüphelendim, acaba bilgisayarınız derslerde Intel HD kullanıyorsa bundan dolayı da kasabilir. Dersteyken görev yöneticisini açıp hangi GPU'dan faydalandığına bakabilir misiniz?

Büyük ihtimalle ekran kartını değiştiremezsiniz. İşlemcinin ekran kartından güçlü olması darboğaz olmaz. Bilgisayar ders için gayet yeterli ben şeyden şüphelendim, acaba bilgisayarınız derslerde Intel HD kullanıyorsa bundan dolayı da kasabilir. Dersteyken görev yöneticisini açıp hangi GPU'dan faydalandığına bakabilir misiniz?
Aha artık buldum intel hd grahpics %95 lerde mx 110 %1 2 lerde dolaşıyor onu nasıl mx e atayabilirim?

Aha artık buldum intel hd grahpics %95 lerde mx 110 %1 2 lerde dolaşıyor onu nasıl mx e atayabilirim

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aha artık buldum intel hd grahpics %95 lerde mx 110 %1 2 lerde dolaşıyor onu nasıl mx e atayabilirim?
Attığım videoda çözüm var eğer sadece *Zoom*'a yapmak istiyorsan Program Ayarları'na gelip Zoom'u seçip Tercih Edilen Grafik Birimi'ni Yüksek performanslı NVIDIA Grafik Kartı'ydı yanlış hatırlamıyorsam onu seçip uygulaya basmalısın. İyi günler.
Ama bunun için ilk önceikle NVIDIA Denetim Masası'na sahip olman gerekiyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı