Zoom yüksek CPU kullanımı

cokl

Centipat
Yer
Bilgisayar
Daha fazla  
Arkadaşlar, Zoom'un istatistiklerinde CPU kullanımı Zoom'un CPU kullanımı en az %40 oluyor. O da çok nadir çoğu zaman %72 oluyor en az, CPU'nun toplam kullanımı ise neredeyse her zaman %100 gözüküyor. Mesela Zoom'u açıp aynı anda bir resim açtığımda PC çok kasıyor. Ekran paylaşımı açıp çok dandik bir 3D oyunu oynadığımda da çok kasıyor. Oyun 512 MB RAM'de, Pentium 4'te bile çalışıyor. Ama ekran paylaşımı ve Zoom açık olduğunda çok kasıyor, Zoom'un CPU kullanımı yüzünden. Ne yapmalıyım? Neden bu sorun gerçekleşiyor?
İşlemci: Pentium Dual Core E5700.
İnternetim 13Mbps download 6 Mbps upload.
Zoom'un yeni sürümünü yükleyince oldu bu sorun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görev yöneticisinden öncelik düşürmeyi deneyebilirsiniz.(İlk aklıma gelen bu oldu, denediğimde olmuştu. Sende de olur diye tahmin ediyorum.)

Windows için görev yöneticisini açın ve CPU listesine gidin ve listeyi azalan sırada sıralayın. Hangi uygulamaların en çok CPU’yu kullandığını görün ve toplantı sırasında bunlara ihtiyacınız yoksa kapatın.

Windows için görev yöneticisini açın ve CPU listesine gidin ve listeyi azalan sırada sıralayın. Hangi uygulamaların en çok CPU’yu kullandığını görün ve toplantı sırasında bunlara ihtiyacınız yoksa kapatın.
Zoom %72 kullanıyor diyorum, Zoom kullanıyor yani.
Hocam raminiz kaç gb? Görev Yöneticisinde normalden farklı bir işlem görüyor musunuz? Virüs bulaşmış olabilir.
Siz okumuyor musunuz :/ Zoom kullanıyor. Zoom mu virüs diyeceksin :/ RAM 2GB, ama 4GB daha sipariş ettim 6 GB yapacağım. RAM almak CPU'nun yükünü azaltır mı?
İşlemcinin GHz ve çekirdek sayısına bağlı benim Zoom'da CPU kullanımım %8 geçmedi genelde %2/%4 kulanımı oluyor.
3.00 Ghz 2 Çekirdek.
Zoom'un dandikliğinden olabilir. Bende de olmuştu eski PC'im de. Eski setup dosyasıyla eski sürümü kur.
Eski sürümü bulamadım işte link verir misiniz?
Aynı sorunda bende muzdariptim ama ben Windows 7'de Basic moda alarak buldum kamera kapatmak pencerede kullanmakta çözüm sayılabilir.
Kameramı kullanmıyorum neredeyse. Ben Windows 7'de değilim 8.1'deyim.

Arkadaşlar, Zoom'un istatistiklerinde CPU kullanımı Zoom'un CPU kullanımı en az %40 oluyor. O da çok nadir çoğu zaman %72 oluyor en az, CPU'nun toplam kullanımı ise neredeyse her zaman %100 gözüküyor. Mesela Zoom'u açıp aynı anda bir resim açtığımda PC çok kasıyor. Ekran paylaşımı açıp çok dandik bir 3D oyunu oynadığımda da çok kasıyor. Oyun 512 MB RAM'de, Pentium 4'te bile çalışıyor. Ama ekran paylaşımı ve Zoom açık olduğunda çok kasıyor, Zoom'un CPU kullanımı yüzünden. Ne yapmalıyım? Neden bu sorun gerçekleşiyor?
İşlemci: Pentium Dual Core E5700.
İnternetim 13Mbps download 6 Mbps upload.
Zoom'un yeni sürümünü yükleyince oldu bu sorun.

Zoom bende o kadar işlemci kullanmıyor arka planda çalışan uygulama var mı?

Geri
Yukarı