Zorla askere alınmak istemiyorum, ne yapmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
"Müslüman değilim"'i anladım da Türk değilim nasıl oluyor onu çözemedim. Vatandaşlıktan mı çıktınız? Yoksa Türk derken etnik kökenden mi bahsediyorsunuz?

Vatandaş değilseniz zaten askere almıyorlar. Öteki türlü ise bedelli askerlik ya da yurt dışına çıkmak harici çözüm göremiyorum. Belki çürük raporu da alabilirsiniz.

Özgür ruhlu bir bireyim. Kimseden 6 ay boyunca emir alıp, özgürlüğümden alıkonulup karın tokluğuna çalışmak istemiyorum. Türk ya da Müslüman değilim siz sormadan söyleyeyim. Askere gitmeden de iş bulabileceğimi sanmıyorum. Sizce ne yapmalıyım?
Türkiye'de yaşamıyor musunuz? Türk değilim, diye yazmışsınız.

Vicdani Ret diye bir şey vardı, ya da pembe tezkere veya çürük raporu alman lazım. Askerliğe gitmen önemlidir. Askerlik önemli bir kurumdur. Özgür ruhlu bir bireyim derken ne demek istediniz anlamadım?

İş ararken senden kesinlikle askerlik durumunu isteyeceklerdir. Askerliği yapmamış insanları net olarak almıyorlar. Eğer çürüksen belki alırlar. Kesinlikle askerliğini yapmalısın.

Askerlik insana sabrı öğretir. İlerde çocukların ''baba askerliği nerede yaptın anlatsana'' dediğinde ne diyeceksin? Ben özgür ruhluyum falan mı diyeceksin. He bir de özgür ruhluları işverenler pek sevmez. Onu da söyleyeyim. İşveren sana 3.000 maaşı verirken sana öyle şeyler diyecek ki. Yani geç bu özgür ruhluyum ayaklarını. Ergenliktendir o. 6 ay karın tokluğuna emir almayacakmış. Görende zanneder alacağı emir 5. Tabur' u Çanakkale mevzisine kaydır emir zanneder. :d :d

Askerliğe gitmeyene kız bile vermiyorlar. Kızın kendisi zaten hemen reddediyor.

Yine de sen bilirsin özgür ruhlu paşam.

Edit: Şu anda kör veya topal değilsen seni askere muhtemelen alacaklar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı