Zorunlu askerlik çok gereksiz geliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Raporu direk mi verdiler benim de fazlam var bayağa okul bitiyor seneye uğraşmam askerlik falan borç var zaten KYK başımda nasıl verdiler raporu ?
Ben kilo verdim önce gitmek için. Sonradan kilo aldım tekrar sıkılıp ve o sayede çürük aldım.
Eğer vücut kitle indexiniz 30'un üzerindeyse (yinede tam rakamı araştırın.) Aile hekimi sizi iç hastalıklara sevk ediyor. Orada kilo boy ölçüyorlar genelde doktorlar soruyor gitmek istiyorumusunuz diye. Hayır derseniz kilo vermeyeceğinizi bildiği için sizi heyete sevk ediyorlar. 2 kez 3 ayda bir kontol ediliyorsunuz. 2. sinde hala aynıysa kilo boyunuz heyet size çürük veriyor. (barış zamanı elverişli değildir. seferberlikte görev yapar diyor. Sanırım bu 35 üzeri kitle indexi olanlarda tamamen elverişsiz şekilnde çıkabilir.)

Bana vatan haini falan diyeceksiniz ama yine de söylemek istediklerim var. Ailesi zengin olan kişiler gidip parayı verip 1 ay yapıyor ama gariban birisi hayatını kurma yaşlarına gelmişken bir anda askerlik çıkıyor ve koskocaman 6 ay boşa gidiyor. Bir insanın en önemli yaşları 18-25 yaş arasıdır. Bir insan bu yaş aralığında hayat düzenini kurmalı ama 20 yaşında gelen askerlik yüzünden 6 ay çöpe gidiyor. Zaten ülkemizde ev veya araba sahibi olmak çok zor bir de para birikimi yapılacak yaşta askerlik geliyor. Bu çok saçma bence. Ayrıca vatan görevi diye söyleyenler var. Tuvalet temizlemenin neresi vatan görevi veya patates soymanın? Zorunlu olmamalı bence isteyen gidip yapmalı veya 1 ay gibi kısa süreye indirilmelidir. Bu arada yorum yazarken toxic olmayın ben sadece görüşümü söylüyorum. Bu konuda en çok zoruma giden ise Suriyeli kişilerin askerlik yapmadan Türkiye'de yaşaması. Umarım anlamışsınızdır.
Eger bu ülkede yaşıyorsan görevini yapman mecburidir!
Bana vatan haini falan diyeceksiniz ama yine de söylemek istediklerim var. Ailesi zengin olan kişiler gidip parayı verip 1 ay yapıyor ama gariban birisi hayatını kurma yaşlarına gelmişken bir anda askerlik çıkıyor ve koskocaman 6 ay boşa gidiyor. Bir insanın en önemli yaşları 18-25 yaş arasıdır. Bir insan bu yaş aralığında hayat düzenini kurmalı ama 20 yaşında gelen askerlik yüzünden 6 ay çöpe gidiyor. Zaten ülkemizde ev veya araba sahibi olmak çok zor bir de para birikimi yapılacak yaşta askerlik geliyor. Bu çok saçma bence. Ayrıca vatan görevi diye söyleyenler var. Tuvalet temizlemenin neresi vatan görevi veya patates soymanın? Zorunlu olmamalı bence isteyen gidip yapmalı veya 1 ay gibi kısa süreye indirilmelidir. Bu arada yorum yazarken toxic olmayın ben sadece görüşümü söylüyorum. Bu konuda en çok zoruma giden ise Suriyeli kişilerin askerlik yapmadan Türkiye'de yaşaması. Umarım anlamışsınızdır.
Senin ataların bu vatanı kurtarırken iyi senin gibi degillermiş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı