Zorunlu askerlik hakkında düşünceleriniz neler?

Ben savaş çıkarsa savaşmayalım demiyorum. Profesyonel güçlü bir ordu olsun. Normal halk devletlerin çekişmeleri yüzünden ölmesin diyorum. Saldıran olursa o profesyonellerin işidir diyorum. İsteyen isteğe bağlı olarak kendini savunma ve silah eğitimi alsın ona bir şey dediğim yok.

Profesyonel ordu zaten var isteyen ek olarak destek olur. Devlet belli kriterdeki kişileri profesyonel orduya zorunlu dahil etse o zaman ne yapacaktın? En azından 6 ay yapıp bırakıyosun emin ol böylesi daha iyi. Seni sırf boyundan ya da kilondan dolayı orduya zorunlu asker olarak alsa ne yapacaktın yani?

Felsefe yapman olası istila durumda çocukların katledilmesini ve kadınlara tecavüz edilmesini önlemeyecek ve halktan birisi olduğun sürece "maşa" olacaksın.
Felsefe diye bişey yok. senin zihnin kadınlara , çocuklara tecavüzü hayal ediyorsa zihnini bu şekilde tatmin ediyorsan zaten dünyayı cehenneme çevirecek olan zihniyet tam olarak sensin. yani söylediiğin şeyler olabilir katılıyorum fakat gerçek şu ki bunu yapanlar bunu hayal eden insanlar gerisin sen düşün.

Saçmalıktır. Kısa ve öz. Devlet seni kolundan tutup zorla askerliğe yolluyor, özgürlüğünü baltalıyor. Ayak işi yapıyorsun, zorla sözleşme imzalıyorsun. İnsan yerine konmuyorsun.

Felsefe diye bişey yok. senin zihnin kadınlara , çocuklara tecavüzü hayal ediyorsa zihnini bu şekilde tatmin ediyorsan zaten dünyayı cehenneme çevirecek olan zihniyet tam olarak sensin. yani söylediiğin şeyler olabilir katılıyorum fakat gerçek şu ki bunu yapanlar bunu hayal eden insanlar gerisin sen düşün.
Olası istila durumunda ne olacağını kestiremezsin, erkek olarak yükümlülüğün; aileni ve çocukları korumak.

Zorunlu askerlik ise askeriyedeki disipline ve emir-komuta zincirine aşina olmanı sağlar.

Geri
Yukarı