Zorunlu askerlik hakkında düşünceleriniz neler?

Ha patates soydun, ha eğitime katıldın aranızdaki fark nedir tam olarak? İkinizde askerlik yaptınız mı? Yaptınız. Mesleğin olsa övün diyeceğimde neyse.

Sanırsın zorunlu askerlikte operasyona yollandı.

Karakol hudut bölgesinde yaptım kardeşim günün 12 saati geceli gündüzlü senin başının döneceği yerlerde uçurum kenarlarında ki karakol mevzilerinde yaptım askerliği. Operasyona gitmedik ama intikal / bölge koruma için kışla dışı faaliyetlere katıldım. Herkesi batıda askerlik yaptığınız gibi askerlik yapıyor sanmayın. Batıdaki askerlik doğudakinin 1/10'u

6 aylık eğitimden şu anda kim ne anlıyor merak ediyorum. Yapacak isen 1-2 yıllık sıkı eğitim vereceksin aynı İsrail gibi. Bu verdikleri eğitim mi sizce? Lafta. Eğer böyle olacaksa hiç olmasın daha iyi.

7/24 PC başında oturan DC moderatörü vs 6 ay askerlik yapmış bir genç eli kolu silah tutabiliyor diğeri sadece mouse ile ateş edebiliyor sence kim kazanır.

Aynen, mıntıka temizliği ve patates soyarak hazırlıklı oluruz. Vatandaşın hazırlıklı olmasını istiyorsan bireysel silahlanmayı savunup getirilmesini istemelisin.

Sence Bireysel silahlanma olması mantıklı mı? Her gelene geçene silah verilir o zaman. Normal birisi gibi davranıp hele silah taşımanın legal olduğu durum olursa işte o zaman olacaklar kan dondurucu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevabım marfix içindi. Fotoğraf yıllarına bakınca askerliğin biraz daha askerlik olduğu zamanlar olduğu görülüyor zaten. Sen 32, marfix 25 yaşında daha rahat olduğunu düşünüyorum.

Bu arada uzun dönem miydiniz? Kısaları göndermezler diye düşünüyorum çünkü.

Şu anda da hala kuzey Irak'a er gönderiliyor. Sizin bir şeyden haberiniz yok.

7/24 PC başında oturan DC moderatörü vs 6 ay askerlik yapmış bir genç eli kolu silah tutabiliyor diğeri sadece mouse ile ateş edebiliyor sence kim kazanır.

İnsanları askere obez DC moderatörleriyle 1V1 atsınlar diye göndermiyorlar zaten. Bana göre 1 ay yapılmalı ve 1 ay da temel bir eğitim verilmeli.

Kesinlikle askerlikte veya dışarıda tabanca tüfek kullanmayı öğrenmeli Türk insanı. Çünkü konumumuz çok sıkıntı bir yerde zorunlu askerlik komple kalkmamalı ama 6 ay yapanlardan duyduğum boş beleş diyorlar. Haklılık payları var ama vatana hizmet ediyorsun yine de silah eğitimi kesinlikle alınmalı es geçilmemesi gereken bir durumdur.

Cevabım marfix içindi. Fotoğraf yıllarına bakınca askerliğin biraz daha askerlik olduğu zamanlar olduğu görülüyor zaten. Sen 32, marfix 25 yaşında daha rahat olduğunu düşünüyorum.

Bu arada uzun dönem miydiniz? Kısaları göndermezler diye düşünüyorum çünkü.
Evet uzun dönem. 2 ay Erzincan'da acemi birliği. 1 ay Bayburt'ta mayın ve eyp (El yapımı patlayıcı) eğitimi. Sonrası Şırnak.

Kadınlara neden olmadığını düşünüyorum. Kadınlar artık sadece anne ve ev hanımı değil her yere girdi askere de girsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı