Zotac 1050 Ti Mini temizlik sonrası daha sıcak

raknhocam

Megapat
Makaleler
7
Yer
İzmir, Şirinyer
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD XFX SWFT 309 RX 6700XT
AMD Ryzen 5 5600
ASUS ROG STRIX B550-F
ASUS ROG STRIX 650G
Phanteks Eclipse G360A
Patriot Viper Steel 2x8GB 4000MHz CL19
Kingston NV2 500GB
ID-Cooling SE 214XT ARGB
GIGABYTE G24F-2 + Acer SA230ABI
Dierya DK61E
ASUS ROG Keris
HyperX Cloud Core
Arkadaşlar merhaba.
Birkaç saat önce temizlemek için bilgisayarımın ekran kartını ve RAM'ini çıkardım. Takarken biraz zorlandım ve bunun bazı sebepleri var. Birinci olarak babamdan gelen bir titreme hastalığım var. İkinci olarak kasa çok küçük. Sonuç olarak kasanın içindeki tozları aldım ve şu an sistem çalışıyor. Normalde 29 derecede çalışan ekran kartım boşta 33 derecelere çıkmaya başladı. Bu yük altındayken sorun olur mu?

Sistem:
  • Zotac 1050 Ti Mini
  • Core i5-8400F
  • SK Hynix 8 GB Single Channel 2666MHz CL19
  • Acer PO3-600 B360 Anakart
  • 500W 80+ Bronze PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır bir sorun teşkil etmez, boşta 33 derece ekran kartı daha ne istiyorsun =)
Havalar ısındığı için mesela benimde sıcaklıklarım 3-4 derece arttı.

Boşta bu sıcaklık değerleri gayet normaldir sorun yaratmaz. Tek dikkat etmen gereken nokta yük altındaki sıcaklık değerleri. Oyun oynarken arkaya MSI Afterburner aç dene bakalım. Eskisi ile arasında pek bir fark yok ise sorun yoktur :)
Ayrıca benim aslan parçası 3070 boşta 47 derece :D

Hocam 20dk da ne kadar fark edebilir?
Odamda ben camı açınca sıcaklık neredeyse 5 derece düşüyor inan fark ediyor. Sizin sıcaklık değerleriniz ile ilgili bir problem yok merak etme, programlar bazen farklı değerler okuyabiliyor. İçim rahat etsin diyorsan eğer, bir kaç tane farklı programla bak sıcaklıklara.

Arkadaşlar merhaba.
Birkaç saat önce temizlemek için bilgisayarımın ekran kartını ve RAM'ini çıkardım. Takarken biraz zorlandım ve bunun bazı sebepleri var. Birinci olarak babamdan gelen bir titreme hastalığım var. İkinci olarak kasa çok küçük. Sonuç olarak kasanın içindeki tozları aldım ve şu an sistem çalışıyor. Normalde 29 derecede çalışan ekran kartım boşta 33 derecelere çıkmaya başladı. Bu yük altındayken sorun olur mu?

Sistem:
  • Zotac 1050 Ti Mini
  • Core i5-8400F
  • SK Hynix 8 GB Single Channel 2666MHz CL19
  • Acer PO3-600 B360 Anakart
  • 500W 80+ Bronze PSU
Oyun oyna, karta yük bindir. O kartta 70 derece üstünü görürsen soğutma bloğu çipe temas etmiyordur. Sök temas ettirmesini sağla. Araya kalın pad falan takıldıysa alayını çıkar. Padsiz olsun fark etmez. Orjinal padler üstündeyse sorun yok. Çıkarma. Zaten yeni muadilini de bulamazsın. Ha ben padlerin yerini değiştirdim diyorsan padleri eski yerlerine koy. Geçmiş olsun. Fakat boşta ekstrem bir sıcaklık yoksa fazla evhama gerek yok kardeşim. Sakin ol, çay iç, müzik dinle...

Yeni konular

Geri
Yukarı