Zotac 1660 Ti fan önerisi

cdogu

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
İletişimci
Selamlar,

Yaklaşık 1.5 senedir kullandığım Zotac 1660 Ti ekran kartının temizlik sırasında maalesef fanlarından birini kırdım. Soğutma bloğunu sökerek fanı yerinden çıkarttım ve tek fanla şu an kullanıyorum. Yükte de, boşta da sıcaklık değerlerimde herhangi bir değişim olmadı çok gariptir ki. Her türlü maksimum 80 civarlarında takılıyor.

Ancak tabii kartı bu şekilde kullanmak istemiyorum çünkü profesyonel olarak video kurgucusuyum. Sıvı soğutma için gereksiz bir kart. Aklımda başka bir ekran kartının soğutma bloğundan fan ve fanları tutan plastiği alıp sabitlemek geçiyor, ancak buna da güvenemiyorum. Fanların markası apistek, biri büyük öteki küçük. Önerileriniz nelerdir acaba?

Selamlar,

Yaklaşık 1.5 senedir kullandığım Zotac 1660 Ti ekran kartının temizlik sırasında maalesef fanlarından birini kırdım. Soğutma bloğunu sökerek fanı yerinden çıkarttım ve tek fanla şu an kullanıyorum. Yükte de, boşta da sıcaklık değerlerimde herhangi bir değişim olmadı çok gariptir ki. Her türlü maksimum 80 civarlarında takılıyor.

Ancak tabii kartı bu şekilde kullanmak istemiyorum çünkü profesyonel olarak video kurgucusuyum. Sıvı soğutma için gereksiz bir kart. Aklımda başka bir ekran kartının soğutma bloğundan fan ve fanları tutan plastiği alıp sabitlemek geçiyor, ancak buna da güvenemiyorum. Fanların markası apistek, biri büyük öteki küçük. Önerileriniz nelerdir acaba?
İnternetten baktım da satılık fan bulamadım. Garantisi var mıydı? Yada servise gönderin fan parasını oraya verin yaparlarsa.

Fanin arkasinda model numarasi vardir onu atin buraya.

Doğru, Apistek Model GA72S2U, internet araştırmalarımda çıkmadı maalesef, büyükleri mevcut. 12V, DC ve 35A'lık 3 kablolu bir model. Soğutucu blokta diğer fan ile bağlandığı dişi bir konnektöre giriyor.
İnternetten baktım da satılık fan bulamadım. Garantisi var mıydı? Yada servise gönderin fan parasını oraya verin yaparlarsa.
Maalesef garantisi vardı ancak muhtemelen benim acil işim sonucu fanı sökmemle birlikte o da yalan oldu :(
Bugün distrübitörü aradım, yetkili servisin ServisPoint olduğunu ifade etti. Kendilerini aradım, mail atın dediler. Bütün sorun problem ve gerekli seri numarası vesaire ileterek durumu ilettim.

Aldığım cevap :

"Zotac ürünleri için maalesef yetkili garanti servisi değiliz. Ürünlerin fiziksel ve görsel kontrollerini sağlayarak test hizmetini sağlamaktayız.
Bu nedenden ötürü tamir amaçlı elimizde yedek parça, şema benzeri ekipmanlar bulunmamaktadır."

Velev ki garanti kapsamında yaptıracağım bir işlemi kim yapıyor Türkiye'de dediğimde ise, temin edebileceğiniz tek yer distrübitör yanlış bilgi vermişler gibi garip bir cevap daha aldım.

Zotac alınmazmış demek ki :)
cleardot.gif

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı