Zotac 3060 Ti LED ışığı yanmıyor

burhan.akts

Hectopat
Merhabalar, bugün bir sistem topladım ancak bilgisayarı çalıştırdığımda ekran kartının fanları ve kendisi düzgün çalışıyor görüntü de geliyor ancak üzerindeki ışık yanmıyor. İnternette araştırdığımda aynı sorunu yaşayanları gördüm ancak çözüm bulamadım. Benzeri durumu yaşayan çözümü bilen var mıdır acaba? Başlıkta belirttiğim gibi ekran kartım Zotac 3060 Ti.

Edit: Zotac'ın kendi programının spectra kısmından yapılıyormuş sanırım ancak bende o kısım aktif değil. Spectra yazısına tıklanmıyor.

Son düzenleme:
Merhabalar, bugün bir sistem topladım ancak bilgisayarı çalıştırdığımda ekran kartının fanları ve kendisi düzgün çalışıyor görüntü de geliyor ancak üzerindeki ışık yanmıyor. İnternette araştırdığımda aynı sorunu yaşayanları gördüm ancak çözüm bulamadım. Benzeri durumu yaşayan çözümü bilen var mıdır acaba? Başlıkta belirttiğim gibi ekran kartım Zotac 3060 Ti.

Ekran kartının üstünde LED aç/kapa tuşu var mı?

Edit: Zotac'ın kendi programının spectra kısmından yapılıyormuş sanırım ancak bende o kısım aktif değil. Spectra yazısına tıklanmıyor.
Ben de bugün satın aldım benim de yanmıyor. Spectre kısmına ben de basamıyorum. Bulabildin mi bir çözüm?

Yazılımsal bir durum olduğunu düşünüyorum. Firestorm'un yeni versiyonları ile çözülecektir bence.
Malesef bulamadım bekliyorum şimdilik. İletişimde kalalım bir çözüm bulduğumuzda söyleriz.
Senin fanlarda bir sıkıntı var mı? Benim ses yapıyor biraz.

Son düzenleme:
Yazılımsal bir durum olduğunu düşünüyorum. Firestorm'un yeni versiyonları ile çözülecektir bence.

@fatihszengin Zotac'a mail attım ve kartın zaten spectra desteklemediğini eğer ışık yanmıyorsa led arızası olabileceğini, istersek değişim yapılabileceğini ancak stok sıkıntısı olabileceğini söylediler. Performans konusunda herhangi bir sıkıntı olmadığı için ben bu topa girmeyi hiç düşünmüyorum.

Merhaba aynı sorunlar bende de var sanırım bu ZotacGamıng yazısında herhangi
bir led ışık yok , Ayrıca ses sorunu bendede var. Rpm hızı arttıkça titreme sesi var ama o sorunu ekran kartını kasaya bağlayan vidaları hafif gevşeterek giderdim şimdilik :)

Merhaba aynı sorunlar bende de var sanırım bu ZotacGamıng yazısında herhangi
bir led ışık yok , Ayrıca ses sorunu bendede var. Rpm hızı arttıkça titreme sesi var ama o sorunu ekran kartını kasaya bağlayan vidaları hafif gevşeterek giderdim şimdilik :)
Nasıl hafif gevşeterek? Tam sıkmayınca da bu sefer sallanma sıkıntısı olmasın :)

Yeni konular

Geri
Yukarı