Zotac 980 Ti Frekans Sorunu

MSI Afterburner bilirim ve kullanırım ancak driver üzerinden bunların verilmemesi garip geldi.
Frekans düşmesi normaldir ancak OC yapmasını ilk kez duyuyorum. Bana bununla alakalı bir yazı, makale vb. ya da bir kanıt gösterebilir misiniz? Son olarak RAM neden öyle gözüküyor? Ayrıca ilk olarak 1455 ile başlıyor ve 1 dakika sonra 1443 oluyor. Sonra hep böyle devam ediyor.

Merhaba hocam 980 Ti'den memnun musunuz acaba? Konuyu hortlattığım için üzgünüm.

Merhaba hocam 980 Ti'den memnun musunuz acaba? Konuyu hortlattığım için üzgünüm.
Zamanında 1750 veya 1350 ₺ vererek vatandan almıştım. Şimdilerde bu fiyata çöp veriyorlar. Nazar değmesin hala tüm güncel oyunları en yükseğe çekip oynayabiliyorum. Ray tracing yok ama bence gerek de yok. Kartın performansını Youtube videolarına bakarak kıyaslayabilirsiniz.
Sonuç olarak memnunum.

Zamanında 1750 veya 1350 ₺ vererek Vatan'dan almıştım. Şimdilerde bu fiyata çöp veriyorlar. Nazar değmesin hala tüm güncel oyunları en yükseğe çekip oynayabiliyorum. Ray Tracing yok ama bence gerek de yok. Kartın performansını YouTube videolarına bakarak kıyaslayabilirsiniz.
Sonuç olarak memnunum.

Birkaç saat önce MSI Gaming X 1070 8 GB aldım. Bunu almasaydım kesinlikle 980 Ti düşünüyordum. Hatta 2. bir sistem toplarsam bir tadına bakacağım, fiyat/performans anlamında piyasadaki en iyi kart olduğunu düşünüyorum. Tek eksi yönü çok elektrik çekmesi sanırsam. Elektrik faturanıza bir etkisi oldu mu?

Birkaç saat önce MSI Gaming X 1070 8 GB aldım. Bunu almasaydım kesinlikle 980 Ti düşünüyordum. Hatta 2. bir sistem toplarsam bir tadına bakacağım, fiyat/performans anlamında piyasadaki en iyi kart olduğunu düşünüyorum. Tek eksi yönü çok elektrik çekmesi sanırsam. Elektrik faturanıza bir etkisi oldu mu?
Ben 650 Watt Bronze sertifikalı bir PSU ile kullanıyorum. Fatura +60 ₺ diyebilirim ama ben keyif alıyorsam faturayı çokta sallamam.

Ben 650 Watt Bronze sertifikalı bir PSU ile kullanıyorum. Fatura +60 ₺ diyebilirim ama ben keyif alıyorsam faturayı çok da sallamam.

Teşekkürler. Bir de, forumu çok bilmiyorum özel mesaj yeri varsa da bulamadığım için buradan yazayım. Sıvı soğutma hakkında yardıma ihtiyacım var, 120mm sıvı soğutmaların performansından bahsedebilir misiniz, mesela sizdeki.

Teşekkürler. Bir de, forumu çok bilmiyorum özel mesaj yeri varsa da bulamadığım için buradan yazayım. Sıvı soğutma hakkında yardıma ihtiyacım var, 120mm sıvı soğutmaların performansından bahsedebilir misiniz, mesela sizdeki.
Özel mesaj yok ancak yeni konu açıp soru sorabilirsiniz. Bendeki ömrünü doldurdu ama kullandığım süre boyunca gayet iyi iş çıkardı. Kısaca anlatırsam 120'lik sıvı soğutmalar yaklaşık olarak hava soğutma ile aynı performansta iş yapar. İyi bir hava soğutma bazen 120'lik sıvı soğutmayı geçebilir bile. Burada sıvı soğutma tercih etmek için en önemli etmen kasanın iç hava sirkülasyonu. Kasa küçük veya içindeki sıcak havayı dışarıya iyi tahliye edemiyorsanız hava soğutma içerideki sıcak havayı kullanacağından iyi iş görmez. Sıvı soğutmanın avantajı burada ortaya çıkar, radyatörü kasanın hava alan bir yerine monte edersiniz ve direkt dışarıdaki soğut hava ile çalışacağından işlemciniz iyi soğutulmuş olur.
Eğer 240'lık bir sıvı soğutucu alırsanız onlar hava soğutmalardan zaten daha iyiler. Bir aya kadar 240'lık almayı planlıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı