Zotac AMP Extreme Edition 980 Ti Overclock

slayerııı

Hectopat
Katılım
18 Mart 2017
Mesajlar
15
Arkadaşlar, elimde Zotac AMP Extreme Edition 980 Ti modeli var ve güçlü ve büyük bir soğutma bloğuna sahip. Biliyorum kart fabrikadan stock 980 Ti'lara göre daha performanslı çıkıyor. Sormak istediğim konu şu ekran kartım %99'da bile 64 derecede çalışıyor daha fazla OC yapabilir miyim OC için tek engel sıcaklık mıdır, yoksa her GPU'nun belirli bir sınırı mı vardır. Çünkü 80 derecede bile bir kart için normal. Cevaplarınızı bekliyorum, teşekkür ederim.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

SofiMaster

Centipat
Katılım
7 Temmuz 2019
Mesajlar
84
Çözümler
1
PSU'nuz kaldıracaksa OC çekebilirsiniz ama çok bir fps farkı beklemeyin 10-15 fps fark alıyorsanız kutlama yapın aile bireylerinizle. Tabiki sınırları vardır. Güç yoktan var olmaz ve yok edilemez. Enerji her zaman ısıya dönüşür. Yüksek watt yüksek ısı demektir. Isıyı kontrol altında ve güvenli derecelerde tutarsanız OC güvenlidir. Ben OC yapmanızı tavsiye etmem ekran kartınıza.
 

kebab destroyer

Hectopat
Katılım
3 Şubat 2018
Mesajlar
940
Çözümler
1
Yer
Ankara
Kartın güç devresinin bir limiti var. En baba kart %20 yapar o da fabrika çıkışı biraz kısık olmasıyla yapar. Maksimum gördüğüm GTX 750 ile oldu. İstersen sıvı soğutma pompasının borularını buzlu su dolu kovaya at 10 derece olsun GPU yine de bozulur devre.
 

EgehanAltintas

Hectopat
Katılım
10 Ağustos 2016
Mesajlar
255
Bir arkadaşımda da 980TI var ve ondaki kart normal 980Tı'lara göre çok daha güçlü. Neden olduğunu bilmiyoruz fakat silikon kalitesi çok yüksek. GTX 1080 performansına yakın bir performans veriyor, hatta bazen geçtiğini bile söylemişti. Testlerine baktım gerçekten de öyle. OC yapmak biraz da şans işi. Bu olaydan da anlayacağınız üzere aynı model her ekran kartı bile aynı değil.
 
Yukarı