Zotac GTX 480 AMP Edition BIOS'u siliniyor

Tarayıcının çeviricisi ile bu siteden yararlanmayı dene.

Diğer ekran kartını algılaması için bu kodu kullanmıştım. Profilimde Ensa bilgisayar diye bir konu var, baştan sona @hasuna hocam adım adım yardım ediyor bana kullanabilirsin.
NVFlash -i0 -6 gtx.rom (gtx.rom atacağın ROM'un ismi sadece ben öyle adlandırdım. Bende iki slot vardı o şekilde atmıştım tabii @hasunanın yardımı ile.)

Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. Riseri aldığım zaman deneyeceğim. Bilgisayar ile ilgili sorun, sıkıntı, çözüm önerileri hakkında bana da danışabilisiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
@hasuna merhaba hocam kartı riser üzerinde çalıştırdım. ROM atmaya çalıştım işlem tıkandı.

Kusura bakmayın yakın zamanda cevap veremedim. -i0'ı silip dener misiniz?
Olmazsa https://www.google.com/amp/s/www.techpowerup.com/download/nvidia-nvflash-with-board-id-mismatch-disabled/?amp bu arkadaş ile flashlamayı deneyin.

Tarayıcının çeviricisi ile bu siteden yararlanmayı dene.

Teşekkürler hocam. Bu linkteki NVFlash 5.540.0 dosyasını çalıştırdığımda işlem oldu. Sorun programdaymış.
Kusura bakmayın yakın zamanda cevap veremedim. -i0'ı silip dener misiniz?
Olmazsa https://www.google.com/amp/s/www.techpowerup.com/download/nvidia-nvflash-with-board-id-mismatch-disabled/?amp bu arkadaş ile flashlamayı deneyin.

Estağfurullah hocam. Bu arada yukarıdaki linkteki forumdan NVFlash 5.540.0 sürümlü programı çalıştırınca sorun çözüldü. Şimdi karta uygun ROM bakıyorum.

Teşekkürler hocam. Bu linkteki NVFlash 5.540.0 dosyasını çalıştırdığımda işlem oldu. Sorun programdaymış.

Estağfurullah hocam. Bu arada yukarıdaki linkteki forumdan NVFlash 5.540.0 sürümlü programı çalıştırınca sorun çözüldü. Şimdi karta uygun ROM bakıyorum.

TechPowerUp sitesinden bulabilirsiniz. Tahminimce kartın BIOS'u sorunlu olduğu için ûzerinde ki ID okunamıyordu ve orada kalıyordu. Linkde ki programda ID okuma kapatılmış durumda.

TechPowerUp sitesinden bulabilirsiniz. Tahminimce kartın BIOS'u sorunlu olduğu için ûzerinde ki ID okunamıyordu ve orada kalıyordu. Linkde ki programda ID okuma kapatılmış durumda.

Olabilir hocam. Karta eski BIOS'una çevirdim.
Şu fan hızlarını kontrol edemiyorum Afterburner'dan.
Fan sürekli sabit hız dönüyor.

Olabilir hocam. Karta eski BIOS'una çevirdim.
Şu fan hızlarını kontrol edemiyorum Afterburner'dan.
Fan sürekli sabit hız dönüyor.

BIOS'u kurduysan o zaman söyleyeyim. Normal kartı takacaksın. Sonrasında sürücüyü kur sorun çıkmaz. Ben onboardı kullanırken ekran kartı allahuekber dağına çıkmışcasına çalışıyordu. Ekran kartını kullandığınd sorun çıkma. Amaa tabii düzgün BIOS ise bu iş düzgün olur. Tabii mıncıklanmadıysa BIOS dosyası. Eğer mıncıklandıysa sorun büyük. Mıncıklanmamışları arayın.

BIOS'u kurduysan o zaman söyleyeyim. Normal kartı takacaksın. Sonrasında sürücüyü kur sorun çıkmaz. Ben onboardı kullanırken ekran kartı allahuekber dağına çıkmışcasına çalışıyordu. Ekran kartını kullandığınd sorun çıkma. Amaa tabii düzgün BIOS ise bu iş düzgün olur. Tabii mıncıklanmadıysa BIOS dosyası. Eğer mıncıklandıysa sorun büyük. Mıncıklanmamışları arayın.

BIOS buldum yükledim. Fakat yine değişiklik olmadı sanırım. Fan kontrolcüsünde problem var.

Yeni konular

Geri
Yukarı