Zotac GTX 980 Omega açılırken siyah ekran veriyor ve fanları son devirde dönüyor

Swartan

Hectopat
Daha fazla  
3 ay önce çalışıyordu fakat yük altına girince görüntü kesiyordu. Şu an açılırken görüntü vermiyor, sadece siyah ekran var. (PCB'de herhangi bir sorun yok). Önceki sahibi HDMI çıkışını iptal ettirdigini söyledi, diğer portlardan görüntü veriyor.

3 ay önce çalışıyordu fakat yük altına girince görüntü kesiyordu. Şu an açılırken görüntü vermiyor, sadece siyah ekran var. (PCB'de herhangi bir sorun yok). Önceki sahibi HDMI çıkışını iptal ettirdigini söyledi, diğer portlardan görüntü veriyor.
Chipset kaynaklı arıza olabilir bakılması lazım. Sorun chipset ise BGA Reballing yapılabilir ama çok uzun süre gitmez.

Yok dostum gözle görülmez bir arıza. Aşağı link bırakıyorum. Ayrıca bu tarz arızalar için kartlar 180-200 derecede 10 dakika falan fırınlanır ama arıza tespiti yapıldıktan sonra.

20211023_003306.jpg

8 pinlik güç kablosunun lehimlerindeki bakır kazınmış sebebi bu olabilir mi
20211023_003306.jpg

8 pinlik güç kablosunun lehimlerindeki bakır kazınmış sebebi bu olabilir mi
1634938574395.png

Devre yolunda kopukluk var mı ölçülmesi gerekir dostum.

Kopukluk var orada. Ama bu güç pinlerinin paralel bağlı olması lazım yani iki soketten de kapmayınca elektriğin kesilmemesi lazım. İnce uçlu bir lehim aleti ve biraz lehimle kolayca tamir edilebilecek bir şeye benziyor.

Kopukluk var orada. Ama bu güç pinlerinin paralel bağlı olması lazım yani iki soketten de kapmayınca elektriğin kesilmemesi lazım. İnce uçlu bir lehim aleti ve biraz lehimle kolayca tamir edilebilecek bir şeye benziyor.
ben tam emin olamadım hocam ama kopukluk varsa sağlam bir tel ve maskeleme yapılarak ucuza halledilir tabi eğer arıza oysa.

Ben tam emin olamadım hocam ama kopukluk varsa sağlam bir tel ve maskeleme yapılarak ucuza halledilir tabii eğer arıza oysa.

Yok sinyal hattına benziyor o hat, sağlam tel, maskeleme gibi şeylere bence gerek yok. Lehim aletiyle üzerinden geçilse o arayı lehim doldurur zaten.
Kopukluk var ben tornavida ile düzelttim 1mm den az bi temassızlık var
Ne demek torna vida ile düzelttim?

Yeni konular

Geri
Yukarı