ZOTAC Nvidia 512 MB 250 GTX sizce güzel bir kart mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Soru:

Merhaba ilk önce kolay gelsin. Hayatınızdan bahsetmeyeceğim sorularıma geçiyorum; 1. Eskiden nVidia 512 MB ekran kartım vardı Asus model, daha sonra bu ekran kartının yetersiz olduğunu görünce yeni bir kart aldım. Nvidia 512 MB 250 GTX 256 bit PCI-E bağlantılı ZOTAC markalı bir kart. Sizce güzel bir kart mı? Artık aldım ama diğer insanların da fikirleri benim için önemli. Yeni aldığım ekran kartının markası güzel mi? 2. Sizce XP’yi bırakıp Windows 7’ye geçmeli miyim? Windows 7’nin betasını yüklemiştim ama bir problem çıktı her şey normal ve düzgün çalışıyordu ama GTA 4 de orijinal oyuna sahibim ama hiç bir şekilde ürün anahtarı ile aktif yapamıyorum. Yani bu olay orijinal oyunum var ama kopya kullanıyorum oluyor. Bu da beni sinir ediyor bunun bir çözümü var mıdır? 3. Bende Intel Core 2 Duo E7200 2.53 GHZ bir işlemci var, ileride işlemcimi yenilemek istiyorum sizin bir tavsiyeniz var mı fiyat olarak orta ama iyi kalite de ve hızlı olması isteğimdir. 4. RAM miktarım 4 GB ve anakartımda 4 yuva var. Bunlara 2’şer tane RAM takacağım yanı her yuvaya 2 GB RAM takacağım ve böylece 8 GB’a tamamlayacağım. Sizce bu şekilde hız kazanabilir miyim yoksa her yuvaya 1 GB ram takarsam mı daha iyi hız kazanırım? Her yuvaya 2 GB RAM taktık ve 8 GB’a da tamamladık peki XP de veya diğer işletim sistemlerinde kaç bit yüklemeliyim veya 32 bit yüklediğimde bir problem çıkar mı? 5. Kendime bir de monitör almayı düşünüyorum sizce ne almalıyım.

Cevap:

Merhaba, 1. Zotac kaliteli bir marka fakat kartın modelini yanlış yazmışsınız sanırım zira piyasada GTX 250 model bir kart yok. GTS 250 olması gerek satın aldığınız kartın. Tercihinize gelirsek çok yanlış bir tercih yaptınız zira DirectX 11 ve Windows 7 hızlandırması destekleyen ve böylece işlemciye binen yükü kendi üzerine alabilen ekran kartları çıktı piyasaya. Az daha bekleyip HD 5700 serisi bir kart alsaydınız daha karlı çıkardınız. Malum artık yeni oyunlar DirectX 11 ile geliyor. 2. Adı üstünde Beta, hatalar olması normal fakat sizin durumunuz burada biraz farklı. Oyunu etkinleştirmek için Game for Windows Live yüklemeniz gerekiyor. Windows XP oyuncular için daha Vista çıktığına ölmüş bir işletim sistemi. DX 10 destekli oyunu DX9 sistemde oynayarak görsellik açısından çok şeyi kaçırdığınızı belirtmeliyim. 3.Şu anda E8000, veya Core i5 serisi iyi. Ama Windows 7 kurmadıkça bu işlemci hiçbir işe yaramaz zira XP de tam anlamıyla çoklu çekirdek ve Hyper Threading desteği yok. 4. Her yuvaya 2 GB ile toplamda 8 GB performans sunar fakat XP’de değil. Bunun için 64 Bit Windows 7 kullanmanız gerek. Windows 7 zaten her halükarda XP’den hızlı bir işletim sistemi. Yine de belirtmeliyim ki 8 GB RAM’i kullanacak bir oyun henüz piyasada yok. 5. Monitör olarak Samsung T200 serisi veya bu ay incelediğimiz LG W86 önerebilirim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı