Zowie EC2 vs Steelseries Sensei Ten

Bütçe
600

Preaksy

Hectopat
Merhaba.

Sıkı bir FPS oyuncusuyum, CS:GO, Valorant, Warzone gibi oyunlar oynuyorum. Rival 710 kullanıyordum fakat mouse'un sağ tıkı bozulduğu için eski mouse'um olan Rival 110'a tekrar geçtim. Bu mouse'um da ara ara takılabilir, çok nadir de olsa, herhalde biraz daha kullanmaya devam edersem iyice kafayı yiyecektir. O yüzden bende mouse araştırmaya başladım ve 2 mouse arasında kaldım. SteelSeries sevdiğim bir marka evet ama Zowie EC2 modeli de gözüme çok çarpıyor. Bütün CS:GO oyuncuları zamanında EC2-A modelini kullanırdı ve haladır da kullananlar var sanırsam ama EC2-a modeli şu anda piyasada yok. Onun yerine EC2 var. Şimdi EC2-a mı daha iyi yoksa EC2 mi, ilk önce bunun arasında kaldım. Sonradan daha önceden de gördüğüm, hatta internette e-spor mouse diye övülmüş olan mouse Steelseries Sensei Ten var. Görünüş olarak da göze hitap ediyor 2 mouse da. Ben de arada kaldım, şimdi hangisinin sensörü daha iyi, hangisi daha ergonomik, ben hangisini alırsam bu tür oyunlarda daha rahat ederim? Elim orta büyüklikte olduğundan her türlü mouse'u kullanabiliyorum, sıkıntı olmuyor ama sade tipli olan mouse'ları kullanabilirim. Yanlarda çıkıntı olan, yok parmak koyma yeri yok çıkarılabilir yanlı olanlar, G502 gibi janjanlı şeyler pek sevmiyorum açıkcası :D

Şimdiden yardım ve önerileriniz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet bend ebaktığımda Zowie'nin driver'ıda yok özelleştirme ya da farklı bir ince ayar yapılabilecek bir arayüz uygulamasıda yok SteelSeries bu konuda çok kapsamlı bir uygulama geliştirmiş biraz daha öneri olursa seçim yapacağım.

Merhaba.

Sıkı bir FPS oyuncusuyum, CS:GO, Valorant, Warzone gibi oyunlar oynuyorum. Rival 710 kullanıyordum fakat Mouse'un sağ tıkı bozulduğu için eski Mouse'um olan Rival 110'a tekrar geçtim. Bu Mouse'um da ara ara takılabilir, çok nadir de olsa, herhalde biraz daha kullanmaya devam edersem iyice kafayı yiyecektir. O yüzden bende mouse araştırmaya başladım ve 2 mouse arasında kaldım. SteelSeries sevdiğim bir marka evet ama Zowie EC2 modeli de gözüme çok çarpıyor. Bütün CS:GO oyuncuları zamanında EC2-a modelini kullanırdı ve haladır da kullananlar var sanırsam ama EC2-a modeli şu anda piyasada yok. Onun yerine EC2 var. Şimdi EC2-a mı daha iyi yoksa EC2 mi, ilk önce bunun arasında kaldım. Sonradan daha önceden de gördüğüm, hatta internette e-spor mouse diye övülmüş olan mouse SteelSeries senseiten var. Görünüş olarak da göze hitap ediyor 2 mouse da. Ben de arada kaldım, şimdi hangisinin sensörü daha iyi, hangisi daha ergonomik, ben hangisini alırsam bu tür oyunlarda daha rahat ederim? Elim orta büyüklikte olduğundan her türlü Mouse'u kullanabiliyorum, sıkıntı olmuyor ama sade tipli olan Mouse'ları kullanabilirim. Yanlarda çıkıntı olan, yok parmak koyma yeri yok çıkarılabilir yanlı olanlar, G502 gibi janjanlı şeyler pek sevmiyorum açıkcası :D

Şimdiden yardım ve önerileriniz için teşekkürler.

Elinin eni ve boyu kaç cm ayrıca fareyi nasıl tutuyorsun fingertip, claw, palm belirtirsen ona göre öneride bulunabiliriz.

Elimi ölçmedim, küçük mouselara yani G300s gibi mouseları kullanamıyorum çok küçük geliyor ama şu anda Rival 110 kullanıyorum tam oturuyor denebilir Rival 710 kullanıyordum o tam oturuyordu. Tutuş: Claw ve palm olarak tutuyorum.

Elimi ölçmedim, küçük mouselara yani G300s gibi mouseları kullanamıyorum çok küçük geliyor ama şu anda Rival 110 kullanıyorum tam oturuyor denebilir Rival 710 kullanıyordum o tam oturuyordu. Tutuş: Claw ve palm olarak tutuyorum.

Elini ölç ona göre düzgün öneride bulunalım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum el ölçüsüne gerek yok sen öner yeter ki basit örnek verdim ama Logitech G300s gibi mouse biliyorsun minicik mouse yani onun haricinde her şey olabilir.

En önemli olan şey eline oturup oturmaması eğer deneme imkanın varsa ikisini de dene ve bence Zowie parasını hak etmiyor daha ucuz olmalı.

Geri
Yukarı