Zowie FK-1 Garanti Sorunu

Fotograftan gözlemlediğim kadarıyla bu açılma çok basit bir şekilde düzeltilebilir. Fare ayağını çıkarıp vidayı biraz sıkarsanız büyük ihtimalle o boşluk kapanacaktır. Belli ki o vida fabrikada tam sıkılmamış.

Dosya Ekleri

• zowie-FK2-04.jpg
    zowie-FK2-04.jpg
    124,4 KB · Görüntüleme: 49
Garantisi olan bir ürünü kullanıcı neden söksün, çok komiksin? İçini açtığında garanti dişi kalacağını bilmiyorsun sanırım.

Fare'nin içini açın gibi bir sonuç nasıl çıkardınız yazdığımdan anlamış değilim. Fotograf sadece vidanın pozisyonunu göstermek için. O vidayı sıkmanız için fare'nin sökülmesi gerektiği düşünerek esas siz komik duruma düştünüz bana kalırsa.

Ek bir bilgi vereyim size belki bilmiyorsunuzdur. Fare ayaklarının sökülmesi garantiyi etkilemez.

Son düzenleme:
Sen böyleysen eğer, arızalı ürünü geri istemeden ürünün yenisini gönderen Logitech’in binasının önünde yatanlar olabileceğini düşünüyorum 😂
Allah kimseyi bir markayı bir forum sitesinde 10 paragraf savunacak duruma getirmesin ne diyebilirim ki.
(Çoğu kısmını okuyamadım bu arada çok uzun olmuş o kadar vaktim yok özet geçebilir misin)

Hangi mousemuş o? G pro falan değildir herhalde? Logitech verir evet, logitech ile çok çalıştık ama 100 200TL zibilyon tane modeli var Logitech'in. Vermesi normal.

Okusaydın benim derdimin firmayı savunmak değil,6 ay mouse'u kullanıp kırıp sonra "aa kırık kırık kullandım" ayağına değiştirtmeye çalışmak olduğunu anlardın. Şu benim söylediklerim saçma geliyor da, adamın 6 ay kırık mouse kullanıp "artık dayanamıyorum yenisini alayım" demesi mantıklı değil mi?
Ya da neyse tamam. Siz haklısınız abi. Ben haksızım. Çok normal bir şey aldığın mouse'un kırık olmasına rağmen 6 ay kullanılması sonra değiştirmenin akla gelmesi.

Son düzenleme:
30-11-2019 tarihinde ödemesini yaptığım Zowie FK-1 mouse elime sorunlu ulaşmıştı fakat bunun sorun olduğunu anlamadım ve kullanamaya devam ettim. Gün geçtikçe daha da rahatsız etmeye başladı fakat sürekli oyun oynadığım için ve sonrasında COVID-19 nedeniyle uğraşmak istemedim. Geçenlerde attığım maile gelen yanıtı sizle paylaşıp yardımlarınızı isteyeceğim. Bu durumda ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

Yalnız bir şeyi merak ettim. İşaretlediğiniz parça alt bölümün devamı kırık gibi görünse de esasında değil. Eklediğim fotografta da bu bölümü görebilirsiniz. Benim sahip olduğum üründe de böyle.
Eğer fareden herhangi bir gıcırdama sesi veya dengesizlik gibi bir sorun yoksa fareyi boşuna değiştiriyorsunuz. Çünkü o bölüm tasarımın parçası.
Belli ki Türkiye Zowie yetkilileri bunun farkında bile değil. Çok entersan...

Aşağıdaki benim farem...

Dosya Ekleri

• 20200604_224442.jpg
    20200604_224442.jpg
    208,6 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
Hangi mousemuş o? G pro falan değildir herhalde? Logitech verir evet, logitech ile çok çalıştık ama 100 200TL zibilyon tane modeli var Logitech'in. Vermesi normal.

Okusaydın benim derdimin firmayı savunmak değil,6 ay mouse'u kullanıp kırıp sonra "aa kırık kırık kullandım" ayağına değiştirtmeye çalışmak olduğunu anlardın. Şu benim söylediklerim saçma geliyor da, adamın 6 ay kırık mouse kullanıp "artık dayanamıyorum yenisini alayım" demesi mantıklı değil mi?
Ya da neyse tamam. Siz haklısınız abi. Ben haksızım. Çok normal bir şey aldığın mouse'un kırık olmasına rağmen 6 ay kullanılması sonra değiştirmenin akla gelmesi.
Attığınız iftirayı üzerime alınmamakla birlikte, mause u nasıl 6 ayda kullanarak kırabileceğimizi açıklar mısınız ?
Yalnız bir şeyi merak ettim. İşaretlediğiniz parça alt bölümün devamı kırık gibi görünse de esasında değil. Eklediğim fotografta da bu bölümü görebilirsiniz. Benim sahip olduğum üründe de böyle.
Eğer fareden herhangi bir gıcırdama sesi veya dengesizlik gibi bir sorun yoksa fareyi boşuna değiştiriyorsunuz. Çünkü o bölüm tasarımın parçası.
Belli ki Türkiye Zowie yetkilileri bunun farkında bile değil. Çok entersan...

Aşağıdaki benim farem...
Hocam işte gıcırtı sorunu var bastırdığında içe girip çıkıyor, öyle olmasa bunu anlamayacak kadar da mantıksız değilim yani.
Fotograftan gözlemlediğim kadarıyla bu açılma çok basit bir şekilde düzeltilebilir. Fare ayağını çıkarıp vidayı biraz sıkarsanız büyük ihtimalle o boşluk kapanacaktır. Belli ki o vida fabrikada tam sıkılmamış.
Deneyeceğim hocam bakalım, umarım düzelir. Tabii buna uygun bir tornavida bulursam öncelikle.
Hocam dediğiniz yaptım, evet oradaki vidaları gevşemiş sıktıktan sonra iyice yapıştı mause birbirine. Şuan tertemiz oldu, yardımın için teşekkür ederim. Hatta iki taraf ta gevşemiş, nasıl oluyor anlamış değilim ama düzeldi nasılsa önemi yok.

Son düzenleme:
Attığınız iftirayı üzerime alınmamakla birlikte, mause u nasıl 6 ayda kullanarak kırabileceğimizi açıklar mısınız ?

Orada benim anlatım hatam var özür dilerim. Onu ima etmek istemedim. Şimdi tekrar yazdığımı okuduğumda, bu şekilde anlaşılıyor evet. Gerçekten kırık alıp kullanmış ve sonrasında kırık büyüyünce değişim istemiş olma ihtimalin tabi ki var ama sen de takdir edersin ki dışarıdan bakıldığında çok da olası gözükmüyor. Çünkü normalde kırıksa ürün hemen değiştirirsin. Bunun hem firma hem de kullanıcı için nedenleri var.

Benim anlatmaya çalıştığım araya yorum yapan arkadaşın bu kadar az ihtimalli olan bir duruma inanmaya dünden hazır olması fakat bir ürün müdürü ya da bir ülke müdürünün bu olayı görüp kendi inisiyatifiyle değişime onay verebiliyor olması gibi gayet normal bir olaya inanmaması çok absürd ve artniyetli geldi. Hatta üstüne diğer firmalar da çok kolay değişim yapıyor diye başka markaları da örnek veriyor mesela. E demek ki o kadar zor birşey değil? Yoksa orada yazarken senin olayından bağımsız yazıyordum kendi kafamda ama yazıyı şimdi okuyunca pek öyle anlaşılmıyor. Kusura bakma.

Orada benim anlatım hatam var özür dilerim. Onu ima etmek istemedim. Şimdi tekrar yazdığımı okuduğumda, bu şekilde anlaşılıyor evet. Gerçekten kırık alıp kullanmış ve sonrasında kırık büyüyünce değişim istemiş olma ihtimalin tabi ki var ama sen de takdir edersin ki dışarıdan bakıldığında çok da olası gözükmüyor. Çünkü normalde kırıksa ürün hemen değiştirirsin. Bunun hem firma hem de kullanıcı için nedenleri var.

Benim anlatmaya çalıştığım araya yorum yapan arkadaşın bu kadar az ihtimalli olan bir duruma inanmaya dünden hazır olması fakat bir ürün müdürü ya da bir ülke müdürünün bu olayı görüp kendi inisiyatifiyle değişime onay verebiliyor olması gibi gayet normal bir olaya inanmaması çok absürd ve artniyetli geldi. Hatta üstüne diğer firmalar da çok kolay değişim yapıyor diye başka markaları da örnek veriyor mesela. E demek ki o kadar zor birşey değil? Yoksa orada yazarken senin olayından bağımsız yazıyordum kendi kafamda ama yazıyı şimdi okuyunca pek öyle anlaşılmıyor. Kusura bakma.
Al işte hocam, bana kırmış demişsin fakat 2 tane vidayı sıktım sorun ortadan kalktı çok şükür. Kimseye de minnet etmemize gerek kalmadı, hiç sevmem böyle şeyleri 3-5 para için milleti yiyip bitirenleri neyse sorun değil ben zaten üzerime alınmadım dediğim gibi.

Ya kardeşim Steelseries adamın Rival 600 ünü yapışkanı aktı diye 650 modeliyle değiştirdi bu forumda. Sen ne anlatıyorsun hala. Yok efendim G pro olsa değiştirmez cart curt. Bu firmaların hiç biri babamın olmadığı için senden farklı olarak objektif yaklaşabiliyorum. Kaldı ki adam kendi bile çözmüş problemi. O vidanın 6 ayda iki taraflı gevşeyeceğini düşünüyorsa eğer benq tr de kepengi kapatsın gitsin.
Benq ile bir problemim falan da yok. Henüz hiçbir ürününü de almak nasip olmadı. Kalitesiz bir marka olduğunu da düşünmüyorum.

Hakkımda söylediklerini bir kenara koyuyorum kendi düşüncendir katılmak zorunda tabi ki değilsin ama konu sahibi hakkında yazdıkların da ayrı kışkırtıcı.

Al işte hocam, bana kırmış demişsin fakat 2 tane vidayı sıktım sorun ortadan kalktı çok şükür. Kimseye de minnet etmemize gerek kalmadı, hiç sevmem böyle şeyleri 3-5 para için milleti yiyip bitirenleri neyse sorun değil ben zaten üzerime alınmadım dediğim gibi.

Neyse olay çözüldüyse sevindim. Buradan çıkaracağımız ana fikir "eğer bir ürün hasarlı ya da problemli geldiyse hemen değiştirin." olsun.

Hayırlı forumlar.

Geri
Yukarı