Zowie XL2411p kulaklık girişinden ses alınmıyor

Adept

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, Zowie XL2411p monitörüm var ve monitörün sol tarafında bir kulaklık girişi var fakat kulaklığı taktığımda ses alamıyorum, sorun nedir acaba? Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler.

benq-xl2411p-monitor-incelemesi-007.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, Zowie XL2411p monitörüm var ve monitörün sol tarafında bir kulaklık girişi var fakat kulaklığı taktığımda ses alamıyorum, sorun nedir acaba? Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler.

Eki Görüntüle 1020783

Yazılımından ya da menüsünden aktif etmen gerekiyor büyük ihtimal.

Adept Merhaba,

XL2411P'de kendi başına ses verebilecek bir ses sistemi bulunmamaktadır. Sesi bilgisayarınızdan tedarik eder. Monitörden ses alabilmek için iki yöntem mevcut.

1: Yukarıda da belirtildiği gibi ses aktaran bir kablo tipi olan HDMI ile bağlayabilirsiniz lakin bu modelde HDMI sürümü 1.4 olduğundan 144hz alamazsınız. Sadece ses ve görüntü aktarabilirsiniz.
2: Bilgisayarınızı ekstra bir stereo kablo ile monitöre bağlayın. Böylelikle hem kulaklık hem mikrofon girişini kullanabilirsiniz, görüntüyü de DP portundan ya da Dual DVI'dan bağlayarak aynı anda 144hz kullanabilirsiniz.

@BenQ Türkiye ben de XL2411k modelini kullanıyorum. Eski bir ekran kartım var. DVI 24+5 kanalından HDMI dönüştürücü ile görüntü alıyorum fakat kulaklık Jack'ini taktığımda ses gelmiyor.
Monitör ilk geldiğinde kuzenimin APU sisteminde direk anakart üzerine HDMI bağladığımda kulaklığa ses geliyordu. Ekran kartından dolayı mı böyle?

@BenQ Türkiye ben de XL2411k modelini kullanıyorum. Eski bir ekran kartım var. DVI 24+5 kanalından HDMI dönüştürücü ile görüntü alıyorum fakat kulaklık Jack'ini taktığımda ses gelmiyor.
Monitör ilk geldiğinde kuzenimin APU sisteminde direk anakart üzerine HDMI bağladığımda kulaklığa ses geliyordu. Ekran kartından dolayı mı böyle?

Beccaria38 Merhabalar,

Dönüştürücü şeklinde kullansanız da bir taraf DVI olduğu için ve DVI teknolojisi ses aktarımı yapamadığı için monitörün çıkışından ses alamazsınız. Bu noktada monitörü HDMI ya da Display Port ile bağlamanız gerekmektedir. Keza görüntünün yanı sıra ses aktarımı da yapan bağlantı teknolojileri HDMI ve Display Port teknolojileridir.

Umarız yardımcı olabilmişizdir.

Sağlıklı günler, iyi forumlar dileriz.

Geri
Yukarı