ZP 360 Termal Macun Nasıldır?

Nqvelist

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar anakartım, ASUS P8Z68VLX, 2600K İşlemciyi 4.5 GHz'e çıkardım anakart otomatik voltajı 1.370 yaptı ve ve sorunsuz kullanıyorum. Soğutucu olarak COOLER MASTER T4 kullanıyorum. Yalnız COD WW 2 oynarken işlemci ortalama 80 -85 derecede ara ara 95'i görmekte. Sizce soğutucu mu yetersiz? Ben termal macundan şüpheleniyorum. Zira markası XP 360. Resmini paylaşacağım, ne kadar adi yada ne kadar kaliteli hiçbir fikrim yok, arkadaşımdan almıştım internette bakındım fazla içerik bulamadım.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Almak istediğiniz termal macunun teknik özellikleri giriş seviyesinin çok altında. Ayrıca overclock edilecek bir sisteme kesinlikle uygulanacak bir ürün değil. Fiyat performans olarak Arctic MX-4 şuan rakipsiz. Teknik özellikleri daha gelişmiş bir ürün arıyorsanız Thermal Grizzly Kryonaut veya Cooler Master Mastergel Maker NANO alın.

Arctic MX-4 8.5W/m·K 4g Termal Macun - Nanokatalog

2600K 4.5 GHz için CM T4 yeterli bir işlemci fanıdır. Kasa içi hava akışını kontrol edin. Kasanın içerisinde durağan sıcak hava, işlemci ve diğer bileşenlerin ısısını daha fazla yükseltecektir. Yükte iken fanın kaç RPM'de çalıştığını kontrol edin. İşlemci fanının tabanı işlemciyi tam olarak baskılıyor mu ve sokete oturuyor mu onu mutlaka kontrol edin.

Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim önerdiğiniz ürünü sipariş verdim bile. :like:

Kasanın hava akımı çok iyi, her şey olması gerektiği gibi. Tek sorun termal macun'du bunu'da sayenizde halletmiş oldum tekrar teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı