ZTE H168A modem hız sınırlama

mackberkk

Decapat
Merhaba, geçmiş başlıkları incelememe rağmen bir cevabın olmadığını ve güncel bir cevap aradığımı belirtmek adına konu açarak cevap arıyorum. Wi-Fi ile bağlanan bazı cihazların hızını kısıtlamak istiyorum fakat modem arayüzünün karmaşık olması sebebiyle bunu başaramadım. Bu konuda çözüme ulaşan var ise yardımcı olursa sevinirim.
@Handsome Reis bilginiz var mıdır acaba?

Son düzenleme:
ZTE'nin bu arayüze sahip modemlerinde Wi-Fi hız limiti değil, cihaz başına öncelik özelliği var(?).
Arayüzü çorba gibi olduğu için halen çözemedim ama QoS ile ilgili çok karışık ayarlar vardı.
İnternette teker teker anlayabileceğim bir emülatörü de yok. Sadece Türk Telekom olan sürümünde QoS'u silmemişler şaşırtıcı olarak.

ZTE'nin bu arayüze sahip modemlerinde Wi-Fi hız limiti değil, cihaz başına öncelik özelliği var(?).
Arayüzü çorba gibi olduğu için halen çözemedim ama QoS ile ilgili çok karışık ayarlar vardı.
İnternette teker teker anlayabileceğim bir emülatörü de yok. Sadece Türk Telekom olan sürümünde QoS'u silmemişler şaşırtıcı olarak.
Anlaşılan bu konuya dair bir çözümümüz yok. Farklı cihazlarda internet kullanımı sebebiyle ping değerleri çok yükseliyor...

Şu an daha çözüm bulamadık ama bulunabilir. Gerçekten durum vahim ise ucuz bir TP-Link routerle idare edebilirsiniz.
Bu zamana kadar kötü internet ile çok fazla sorun yaşıyorduk. 6mbps download, 0.5 upload hızımız vardı. Şimdi 24mbps'lik bir pakete geçiş yaptık ve henüz internet tanımlanmadı. Wi-Fi kullanan kardeşim günün çoğunluğunda dizi izlerken ping olurdu ve bende hızı sınırladığımda sorun yaşamazdım. 24mbps'lik pakette dizi izlese de ping sorunu yaşamam diye umut ederek internetin tanımlanmasını bekliyorum.

Geri
Yukarı