İnceleme ZTE ZXHN F6600

Kablonet GPON altyapı üzerinde kullanılmak üzere verilen bir modem. İzmir'de GPON altyapı kullanan kişilere sanırım bu modem veriliyormuş.
Görseller:

1668768443304294201604946926488.jpg

16687684603704251256430476041401.jpg

1668768485046223666814898162728.jpg

Ekran görüntüsü 2022-12-04 201655.png

Modem hakkında hiçbir yerde inceleme veya bilgi bulamadım o yüzden kullandığım süre zarfında edindiğim tecrübeleri kısaca anlatmak istiyorum.

Öncelikle GPON altyapısı üzerinden 1000/100 paket kullanıyorum. Redmi Note 8 Pro cihazımda 5G bağlantısı üzerinden 800 Mbps download 100 Mbps upload değerlerini görebildim.

Modemde Wi-Fi 6 desteği var, çekim alanı bayağı bir yüksek geldi bana 125 M.2 evin her tarafında çekebiliyor.

Artılar:

ISS'lerin verdiği modemler göz önünde bulundurulursa kalitesini iyi buldum.

Malzeme kalitesi güzel.

Çekim alanı yüksek.

Wi-Fi 6 var.

Eksiler:

Modem arayüzünü pek beğenemedim Türkçe dil desteği yok.
(Türkçe dil desteği geldi)

Henüz yeni kullanmaya başladığım için eksi yanlarını göremedim.

Son düzenleme:
Canlı olarak bufferbloat/Speedtest gorebilsek fena olmazdı ve arayüzünü falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Canlı olarak bufferbloat/Speedtest gorebilsek fena olmazdı ve arayüzünü filen.

Bilgisayarım bozuk olduğu için telefondan yapabileceğim testler kısıtlı. Düzeldiği zaman uzunca bir ping testi, hız testlerinin bulunduğu bir inceleme yapacağım.

Kablonet GPON altyapı üzerinde kullanılmak üzere verilen bir modem. İzmir'de GPON altyapı kullanan kişilere sanırım bu modem veriliyormuş.
Görseller:

Eki Görüntüle 1576592

Eki Görüntüle 1576593

Eki Görüntüle 1576595

Modem hakkında hiçbir yerde inceleme veya bilgi bulamadım o yüzden kullandığım süre zarfında edindiğim tecrübeleri kısaca anlatmak istiyorum.

Öncelikle GPON altyapısı üzerinden 1000/100 paket kullanıyorum. Redmi Note 8 Pro cihazımda 5G bağlantısı üzerinden 800 Mbps download 100 Mbps upload değerlerini görebildim.

Modemde Wi-Fi 6 desteği var, çekim alanı bayağı bir yüksek geldi bana 125 M.2 evin her tarafında çekebiliyor.

Artılar:

ISS'lerin verdiği modemler göz önünde bulundurulursa kalitesini iyi buldum.

Malzeme kalitesi güzel.

Çekim alanı yüksek.

Wi-Fi 6 var.

QoS gibi bir takım önemli ayarlar mevcut.

Eksiler:

Modem arayüzünü pek beğenemedim Türkçe dil desteği yok.

Henüz yeni kullanmaya başladığım için eksi yanlarını göremedim.

Hayırlı olsun güzel inceleme ve güzel bir modem.

@Lıterhf
Modemle aramda 1 oda var bufferbloat testi şu şekilde 5 GHz ağ üzerinden.

Screenshot_20221118-140147_Chrome.png

1000/100 paketi uygun mu?
Herhangi bir ping sorunu falan yaşadınız mı şu ana kadar?

Hocam statik IP + modem 340 TL ödüyorum. Ping sorunu vs daha deneme imkanım olmadı çünkü bilgisayarım bozuk. Telefon üzerinden oynadığım oyunlarda herhangi bir gecikme yok.

@Lıterhf
Modemle aramda 1 oda var bufferbloat testi şu şekilde 5 GHz ağ üzerinden.

Eki Görüntüle 1576619

Hocam statik IP + modem 340 TL ödüyorum. Ping sorunu vs daha deneme imkanım olmadı çünkü bilgisayarım bozuk. Telefon üzerinden oynadığım oyunlarda herhangi bir gecikme yok.

Statik IP ücreti kaç TL?
Neden statik IP tercih ettiniz?

Statik IP ücreti kaç TL?
Neden statik IP tercih ettiniz?

Statik IP ücreti 30 TL olması gerek. Abonelik başvurusu yaparken statik IP olmadan abonelik alamayacağım söylendi bende almak mecburiyetinde kaldım. Ama sanırım öyle bir şey yok.

Statik IP ücreti 30 TL olması gerek. Abonelik başvurusu yaparken statik IP olmadan abonelik alamayacağım söylendi bende almak mecburiyetinde kaldım. Ama sanırım öyle bir şey yok.

Statik ücretinden de para almak icin sanırım denildi. Fakat yine de statik IP iyi. CGNAT'dan kurtuluyorsunuz.

Bugün modem kendi kendiliğine reset attı ve Türkçe dil desteği geldi. Ayrıca daha önceden görmediğim bazı özellikler eklendi.

Geri
Yukarı