ZTE Zxhn H298A internet gelmesi için yeşil mi yanmalı?

kndkrk09

Femtopat
Türk Telekom'un 35 Mbps internetini kullanıyorum. Yaklaşık bir ay önce apartmana fiber gelmişti. Bugün de yeni modem ve GPON cihazı bağladılar.
GPON cihazı: Nokia 7368 ısam ont g-010G-Q
Modem: ZTE Zxhn H298A.
Bağlayan kişiler en geç 24 saat içinde internet gelir dediler. Modemin üzerinde bulunan internet ışığı yeşil renkte yanıp sönüyor. Tamamen yeşil mi yanması gerekiyor internetin gelmesi için?
Kullanan arkadaşlar varsa bilgi alabilir miyim?
(Fotoğraf varsa daha iyi anlamış olurum.)

Türk Telekom'un 35 Mbps internetini kullanıyorum. Yaklaşık bir ay önce apartmana fiber gelmişti. Bugün de yeni modem ve GPON cihazı bağladılar.
Modem: ZTE zxhn H298a.
Bağlayan kişiler en geç 24 saat içinde internet gelir dediler. Modemin üzerinde bulunan internet ışığı yeşil renkte yanıp sönüyor. Tamamen yeşil mi yanması gerekiyor internetin gelmesi için?

İnternet yazan yanıp söner diğerleri sadece yeşil yanar benim Huawei böyle.
Bağlanmayı deneseniz?

Modem: ZTE Zxhn H298A.
WAN ışığı sabit yanıyorsa internet aktif demektir. İnternet ışığı veri akışı olduğunda sürekli yanıp söner zaten.
WLAN olmalı sabit.
WLAN ışığı cihazlar ile veri akışı olduğunda sürekli yanıp söner.
1612876744392.png

Bağlarken eski modemde internet gidince öbürüne gelmiştir dediler.
Sizlerin dediğine göre yeni modemde internet var. (Yanıp sönüyor - 3.ışık)
0671536b-aecf-421a-aba2-aac0a51b1637.jpg

Eski modemde ise şuan internet mevcut.
d6572ce6-e916-4e5d-89c2-283a7d073014.jpg

Acaba iki cihazda da aynı anda internet mi var?

Eski modeminde internet yok. WAN ışığı yanmıyor. Yeni modeminde internet var ve aktif (görünüyor).
Edit: DSL ışığı yanıyormuş araştırıp geliyorum.
Edit2: 1. cihazınızda internete bağlanabiliyor olmanız gerek görüntüye göre ondan eminim.
Ama 2. cihazı daha önce görmedim. Bilgim yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı