ZTE Zxhn H298A QoS ayarları

Merjiniyow

Femtopat
Daha fazla  
Ufak da olsa ping düşürmek için QoS ayarı yapılabileceğini okudum kullandığım modem ZTE Zxhn H298A ayarlar hakkında yardımcı olabilecek var mı? @Küçükpazarlı?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    74,2 KB · Görüntüleme: 1.528
Ufak da olsa ping düşürmek için QoS ayarı yapılabileceğini okudum kullandığım modem ZTE Zxhn H298A ayarlar hakkında yardımcı olabilecek var mı? @Küçükpazarlı?
Aynı modeme sahibim tam erişim için Root hesabı şart. @Küçükpazarlı hocam bu konuda bilgili eğer gerçekten etkili olacaksa bende bu konuyu denemek isterim.
Öncelikle yüklemeniz gereken 2 adet program var

https://visualstudio.microsoft.com/tr/downloads/

https://www.python.org/downloads/

Visual Studio 2019 kurarken python geliştirme ve c++ masaüstü geliştirme tikleri olacak ve windows 10 kullanıyor iseniz c++ içinde windows 10 sdk seçili olduğuna emin olun

pyton kurarken ise path diye bir seçenek var onuda tikleyin.

Daha sonra https://github.com/mkst/zte-config-utility adresinden dosyaları indirin ve bir klasore çıkartın

Modem arayüzüzünden alınan config.bin dosyasını indirdiğiniz klosorun yani setup.py dosyasının olduğu klasore direk atın

Başlat Çalıştır Cmd yazın Cmd ekranını açın pythonun kurulu olduğu yeri belirleyin ve cmd ekranına cd C:\Users\Kullanıcı Adı\AppData\Local\Programs\Python\Python39\Scripts

enterlayın ve açın sonra "pip install pycryptodomex" kodunu girin ve pycryptodomex kurulana kadar bekleyin warrning yazarsada kapatmayın kurulunca succesfully diye bir yazı gözükecek onu görünce cmd ekranını kapatın

Daha sonra tekrar başlat çalıştır cmd ekranını açın ve cd C:\Users\Kullanıcı Adı\Desktop\Yeni klasör\zte-config-utility-master\zte-config-utility-master yani ben masaütüne çıkardım github dan indirdiğim dosyayı siz nereye çıkardıysanız o adresi yazacaksınız. Adresi yazıp enterladıktan sonra "py setup.py install --user" yazacaksınız ve zcu diye bir dosyayı kuracak ve en sonunda cmd ekranı açık iken

"py examples/decode.py --serial ZTEXXXXXXXXXXXX config.bin config.xml" yazıp enterlayın ve config.xml dosyası oluşacaktır daha sonra config.bin dosyasını silin. Sonra config.xml dosyasını not defteri ile açın Sol üst köşede Düzen Ve Bul deyin root yazın Enable val = 0 olan yeri 1 yazın sonra tekrar bul seçeneğinden root bölümünü bulup düzenleyip kaydedin.

</Row>

</Tbl>

<Tbl name="DevAuthInfo" RowCount="7">

<Row No="0">

<DM name="ViewName" val="IGD.AU1"/>

<DM name="Enable" val="1"/>

<DM name="AppID" val="1"/>

<DM name="User" val="root"/>

<DM name="Pass" val="Şifrenizi Yazın"/>

<DM name="Level" val="1"/>

<DM name="ChgPwd" val="0"/>

<DM name="EnWANAccess" val="1"/>

<DM name="AccessIP" val=""/>

<DM name="LoginTime" val=""/>

<DM name="Extra" val=""/>

<DM name="ExtraInt" val="0"/>

</Row>

<DM name="SwitchShellEnable" val="1"/>

Bu komutu da 1 yapın

Config.xml dosyasını düzenledikten sonra Cmd ekranına geri dönün ve "py examples/encode.py --serial ZTEXXXXXXXXXXXX --signature “ZXHN H298A V1.0” config.xml config.bin" yazın ve enterlayın düzenlediğiniz config.xml dosyası config.bin dosyası oluşacak ve onu modeme yükleyin ve bekleyin. modem açıldığında root ve şifrenizi girerek root bölümüne ulaştınız tebrikler.

Not: "--serial ZTEXXXXXXXXXXXX" xxx olan yere modem yönetim bölümünde bulunan seri numaranızı gireceksiniz.

Hata alırsanız Cmd açın ve pytonun kurulu olduğu yere gidin "cd C:\Users\Kullanıcı Adı\AppData\Local\Programs\Python\Python39\Scripts" enterlayın ve "pip list" yazın

pip 20.2.4

pycryptodomex 3.9.8

setuptools 49.2.1

zcu 0.1.0

bu eklentilerin kurulu olduğuna emin olun.

@Ali Pınar hocam yapamazsanız [email protected] bu gmaile modem arayüzünden indirdiğiniz config.bin dosyasını gönderin ben kodlayıp size teslim edeyim.
Bunu bile becerememiştim. :(

Yeni konular

Geri
Yukarı