Zula Kullanıcı Görüşleri

OlkyNs

Decapat
Makaleler
73
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
images (2).jpeg

Merhaba arkadaşlar. Ne zamandır böyle bir konu yazmak istiyordum şimdi nasip oldu. Malum ülkemizde bilgisayar oyunlarına ilgi her geçen gün artıyor ve oyun yapımcıları hitap ettiği kitleye en iyi içeriği sunmaya çalışıyor. Genellikle bu sektörde yabancı oyun yapımcının şirketleri başta geliyor.

Ülkemizde de yeni yeni yayılan Türk yapımı oyunlar var. Akla Türk oyunu diyince "Zula" gelmekte. Bende bu oyunu iki sene oynamış olarak bazı tecrübelerimi anlatacağım.

Aslında bu oyunu oynama sebebim o zamanlar da iyi bir bilgisayara sahip olamam ve oyunlara bütçe ayıramamam oldu.

İlk olarak şunu belirtmek isterim ki bu oyun kesinlikle ve kesinlikle P2W bir oyun. Parayı bu oyuna basmadan gelişmenizin imkanı yok. Para vermeden aldığınız silahlar ile para verdiğiniz silahlar arasında dağlar kadar fark var ve her silahın bir süresi var. Para verdiğiniz silahların bile süresi var. Diğer taraftan ise bu oyunun Avrupa sunucularında bizim ülkemizde parayla satılan her şeyin orada oyun içi parayla satılması. Nerede bu oyunu Türk yapan özellik?

İkinci olarak ise haritalar. Cs'den bildiğimiz Dust2 vb. haritalarının oyuna Türk isimlerle aktarılması. Saysanız özgün harita 3 tane. Onlar karşı karşıya olan simetrik haritalar. Karakterler bile aynı şekilde Cs'nin terörist karakterlerine benzetilmiş.

Hile çılgınlığı ise apayrı bir boyutda. Önceden XignCode ile korunurken hileler fena şekilde çoğalmıştı. Şimdi ise PUBG'nin ve Fortnite'ın da kullandığı Battleye Anti Cheat'i kullanmakta. Bildiğim kadarıyla 50 TL'ye hala hile satılmakta.

Grafikler hakkında bahsetmek gerekirse oyunun yapımcı şirketi tarafından geliştirilen bir oyun motoru kullanılmış. İdare edebilecek seviyede.

Oyunun turnuvaları ve E-spor ligi ise saçmalıkdan ibaret. Eski CS 1.6 oyuncularını toplayıp sözde bir E-Spor ligi düzenlenmiş. Zaten oynayan oyuncular da Zula'nın sadece maddi getirisinin fazla olduğu için oynamakta olduklarını belirtiyorlar. Oyunun kazandığı maddi gelirler de zaten ülkemin güzel çocuklarının harçlıklarından çıkıyor.

Spray sistemi ise berbat arkadaşlar. CS:GO oynarken aldığınız hazzı kesinlikle bu oyunda alamazsınız. Zaten para verilerek alınan silahlar sekmeden dümdüz gidiyor.

Eskilerin Wolfteam'inin yerini alan Zula bunlardan ibaret arkadaşlar. Türk oyunu vasfını taşımıyor ve taşımayacak da bana göre. Yakında bu da unutulur zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mümkünse kimse düşük bütçe ile FPS oyunu yapmasın, hepsi birbirinden leş oluyor. Piyasa ucuz ve tutunamamış FPS oyunlarıyla dolu.
Düşük bütçe ile yapsın, makul bir ücretle satsın başımız üstüne. Kötü olan düşük bütçe ile yapıp, oyun içi ödemelerle küçük çocukların cebine dadanması.

Kardeşim ben de seninle aynı sorumu yaşadım bilgisayarım bir tost makinesiydi bu yüzden Zula iğrenç oyuna neredeyse 3 senemi harcadım. 5 ay önce falan o oyunu bırakım çok iğrenç diye sonra öğrendim arkadaşlarım benden çok sonra bırakmışlar. Neyseki şimdi LoL, CSGO, Fortnite falan takılıyorum Steam hesabım Doctor Serial Killer (nickim çok güzel biliyorum).

Ve bu oyundan nefret ediyorum ayrıca benim arkadaşım Zula hesabını geliştirmemek için hesap satın aldı 30 TLye çok iyiydi sonra geçen yazdan bahsediyorum bir iki gün önce 70 TL yatırmıştı ve ertesi gün hesabı çalındı çok bozuldu. Ben hiçbir zaman para yatırmamıştıım bir kere son 8 liram kalmıştı 20 liralık pack 6 TL olmuştu aldım bir o.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zula oynamayın. Dediğiniz p2w oyun parasız oynayacaksan çok fazla oynayıp fnfal veya m6 lwrc alıyorsun ama sürekli oynaman lazım ve o halde para yatıran ile aranda dağlar kadar fark var. Oynayacaksan hediyeleri takip edip güzel hediye verdiği günlerde oynamak daha mantıklı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı