Zula Oyunun CPU Kullanması İçin Zorlamak

AimCraviTe

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Zula oyunu çok az bir şekilde CPU/GPU kullanıyor, o yüzden tam performans alamıyoruz. Tek ben değil, neredeyse tüm 240Hz kullanan kişiler tam performans alamıyor bilgisayarı iyi olduğu halde. Bende RTX 2070, i7 8700, 16 GB RAM kullanmaktayım. Zula daha çok CPU ağırlıklı bir oyun ama dediğim gibi %25 en fazla kullanıyor. Bunu yükseltmek için herhangi bir araç vs. var mı? Teşekkürler.

NOT: Zula için görüşlerinizi buraya yazmayın lütfen. Geçen açtığım konuda gereksiz yere konu ile ilgisi olmayan Zula görüşlerini yazan kişiler vardı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu hortlattım ama sorunu yaşayanlar için çözüm Zula'nın kısayoluna sağ tıklayın ve dosya konumuna gidin. Oradan Game klasörünün içindeki Config.ini dosyasına sağ tıklayıp birlikte aç > not defteri diyoruz. Buradan Fpslock'un yanındaki sayıyı FPS sabitlemek istediğimiz değer yapıyoruz.
Eğer 240Hz kullanıyor iseniz bu sayıyı 240 yapınız.

Artı -1 Eksi
Konuyu hortlattım ama sorunu yaşayanlar için çözüm Zula'nın kısayoluna sağ tıklayın ve dosya konumuna gidin. Oradan Game klasörünün içindeki Config. İni dosyasına sağ tıklayıp birlikte aç > not defteri diyoruz. Buradan Fpslock'un yanındaki sayıyı FPS sabitlemek istediğimiz değer yapıyoruz.
Eğer 240Hz kullanıyor iseniz bu sayıyı 240 yapınız.

Öyle yapman oyunun sana 240 FPS verebileceği anlamına gelmez. Oyunda optimizasyon daha yeni yeni iyileşiyor büyük ihtimal.

Artı -1 Eksi
Öyle yapman oyunun sana 240 FPS verebileceği anlamına gelmez. Oyunda optimizasyon daha yeni yeni iyileşiyor büyük ihtimal.

Ben 500'e sabitledim en yüksekte nemrutta 160 alıyordum. Sistemim pek iyi sayılmaz. (GPU: R7 370 2 GB, CPU: i7-2600 3.40 3.80 GHz, 8 GB RAM.) Ben burada nasıl sabitlenebileceğini anlattım. Evet oyunun optimizasyonu iyi sayılmaz. Bazen elime bomba aldığımda oyuna drop giriyor. Sorununuz eğer böyle çözülürse diye anlattım.

Artı -2 Eksi
Ben 500'e sabitledim en yüksekte nemrutta 160 alıyordum. Sistemim pek iyi sayılmaz. (GPU: R7 370 2 GB, CPU: i7-2600 3.40 3.80 GHz, 8 GB RAM.) Ben burada nasıl sabitlenebileceğini anlattım. Evet oyunun optimizasyonu iyi sayılmaz. Bazen elime bomba aldığımda oyuna drop giriyor. Sorununuz eğer böyle çözülürse diye anlattım.
Benim sistemimde: i5-650 3.20 ghz 2x4 1600 mhz ram ve sabit 58 fps alıyorum.
Hocam denetim masasından yüksek performansa alın.

Artı -1 Eksi
Arkadaşlar bende NVIDIA 1050 ekran kartı i5 işlemci var. NVIDIA arayuzune ayarlara girip bilgisayarın nasıl çalışacağına karar verin önce. Ben performans seceneğini en yuksek performansa ayarladım. Windows'un çalışma ve güç ayarlarını da en yuksek performansa oyunun doku kalitesini de düşüğe alın. Ayrıca NVIDIA arayuzu ayarlarında bazı özelliklerin kaparılması veya acılması gerekıyor. Onları da ayarlayın. Bir de Zula'nın confıg.ini dosyasındakı FPSLock'u 500, 600 gibi yukseltin. Ben bilgisayarda görev yöneticisinde baktığımda CPU kullanım yuzdesi %39'larda geziyor. CPU kullanımı kırmızı renkte çok yüksek diye yazıyor. Windows güç yönetimini de yüksek performansa ayarlayın.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı