ZyXEL modemde Brawl Stars ani ping artışı oluyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Brawl Stars oynuyorum BlueStacks'tan. İnternet ya da laptop kaynaklı gecikme yaşıyorum fakat bir türlü sorunun kaynağını ve çözümünü bulamadım. Sizlerden yardım almak istedim. Oyunda örnek vermek gerekirse atış yaptığımda mermileri attıktan 1 veya 2 saniye sonra görüyorum ekranda lag oluyor. İnternet servis sağlayıcım Türk Telekom. Hat değerleri ile alakası yok, hattım iyi bence, VDSL bu arada hız testi ve hat değerlerini ekliyorum:

Eki Görüntüle 1244816

Eki Görüntüle 1244817

Oyun sunucusu tracert sonucu:

Eki Görüntüle 1244819

Normalde 30'a kadar yolu var ama 15'ten sonrasına ping atmak engellenmiş ayrıca 9'dan sonrası servera gidiyor veriler yani yüksek olması doğal onla alakası yok lagın önemli olan ilk 6 yol, (sorun bende). Çözüm nedir, yardım eder misiniz rica etsem? Bazı arkadaşlar hız testi isteyip yardım etmeyi bırakıyor bilmiyorsanız hiç
Yeter artık açtığınız kaçıncı konu bu.

Yeter artık açtığınız kaçıncı konu bu.

İşime karısmasanız bir lütfen. Bir de kızgın atmıslar amacınız ne kardeşim içine sakla yorumunu.
Senin kadar azimli olsa birçok insan gerçekten Türkiye bu halde değildi.

Emülatörle ilgili olduğunu düşünüyorum. BlueStacks üzerinde bende arada biraz gecikme hissedebiliyorum.
İnternet kaynaklı emulatörle alakası yok hocam.
Senin kadar azimli olsa birçok insan gerçekten Türkiye bu halde değildi.

Emülatörle ilgili olduğunu düşünüyorum. BlueStacks üzerinde bende arada biraz gecikme hissedebiliyorum.
Ya ben şunu anlamıyorum hat değerleri ve speedtestte sıkıntı olmamasına rağmen neden lag var acaba farklı sistemde de aynı sorun oldu.
İşime karısmasanız bir lütfen. Bir de kızgın atmıslar amacınız ne kardeşim içine sakla yorumunu.

Ya ben şunu anlamıyorum hat değerleri ve Speedtest'te sıkıntı olmamasına rağmen neden lag var acaba farklı sistemde de aynı sorun oldu.

Paket kaybı gibi bir şey oluyor herhalde araştırmalarıma göre veya ping vs. Sistemsel olsa zaten anlarım ama ping sorunu sistemsel değil.

Ya ben şunu anlamıyorum hat değerleri ve Speedtest'te sıkıntı olmamasına rağmen neden lag var acaba farklı sistemde de aynı sorun oldu.

Paket kaybı gibi bir şey oluyor herhalde araştırmalarıma göre veya ping vs. sistemsel olsa zaten anlarım ama ping sorunu sistemsel değil.

Belki ağ kartı veya tcp IP ayarları ile alakalı ama kurcalamama rağmen çözüm bulamadım ayar yapıyorum düzeliyor sonra tekrar başlıyor ve bazen lag olmadığı da oluyor ama nadir akıcı olabiliyor ama sürekli akıcı olsun istiyorum.

• Hahaha
İfadeler: 202

Ya ben şunu anlamıyorum hat değerleri ve speedtestte sıkıntı olmamasına rağmen neden lag var acaba farklı sistemde de aynı sorun oldu.
POP'larla ilgili olabilir. ISS ile de alakalı olabilir niye dersen ISS ve kullandığı POP'ların paket alışverişlerinde ben biraz gözlemledim ki misal Türk Telekom'da hızlı bağlantılı paketleri tercih edince arada Paket kaybı aldım. Hızını düşürdüm ve daha iyi oldu. Bunun gibi bir durum olabilir. İnternetle ilgili olduğunu hala pek düşünmüyorum. Bu arada Brawl Stars sunucusuna pingin yüksek. New York gibi ABD peeringli bir ISS tercih etmeni öneririm. Comnet ve TürkNet bildiğim kadarıyla epey ilerlediler bu noktada.

Pop'larla ilgili olabilir. ISS ile de alakalı olabilir niye dersen ISS ve kullandığı Pop'ların paket alışverişlerinde ben biraz gözlemledim ki misal Türk Telekom'da hızlı bağlantılı paketleri tercih edince arada paket kaybı aldım. Hızını düşürdüm ve daha iyi oldu. Bunun gibi bir durum olabilir. İnternetle ilgili olduğunu hala pek düşünmüyorum. Bu arada Brawl Stars sunucusuna pingin yüksek. New York gibi ABD peeringli bir ISS tercih etmeni öneririm.comnet ve TurkNet bildiğim kadarıyla epey ilerlediler bu noktada.

Evet bende yurt dışı çıkışlar ilgili olduğunu düşünüyordum öyle olunca ama çözüm bulamam diye ilgilenmiyordum yani donanım almak veya ayar yapmak anlamında. Biraz daha aydınlandım sayenizde. ISS değiştirmek lazım o zaman. Ayrıca düşük downloadta hat değerlerim daha iyi 16 Mbps'de SNR margin 22 iken 12'ye düşürttüğümde 30'a kadar çıktı bunu yaptığım an oyun yağ gibi oldu fakat 1 saat sonra tekrar lag başladı örnek veriyorum.
Pop'larla ilgili olabilir. ISS ile de alakalı olabilir niye dersen ISS ve kullandığı Pop'ların paket alışverişlerinde ben biraz gözlemledim ki misal Türk Telekom'da hızlı bağlantılı paketleri tercih edince arada paket kaybı aldım. Hızını düşürdüm ve daha iyi oldu. Bunun gibi bir durum olabilir. İnternetle ilgili olduğunu hala pek düşünmüyorum. Bu arada Brawl Stars sunucusuna pingin yüksek. New York gibi ABD peeringli bir ISS tercih etmeni öneririm.comnet ve TurkNet bildiğim kadarıyla epey ilerlediler bu noktada.

Bir de TurkNet'e geçince devam ederse ne yapacağım?
POP'larla ilgili olabilir. ISS ile de alakalı olabilir niye dersen ISS ve kullandığı POP'ların paket alışverişlerinde ben biraz gözlemledim ki misal Türk Telekom'da hızlı bağlantılı paketleri tercih edince arada Paket kaybı aldım. Hızını düşürdüm ve daha iyi oldu. Bunun gibi bir durum olabilir. İnternetle ilgili olduğunu hala pek düşünmüyorum. Bu arada Brawl Stars sunucusuna pingin yüksek. New York gibi ABD peeringli bir ISS tercih etmeni öneririm. Comnet ve TürkNet bildiğim kadarıyla epey ilerlediler bu noktada.
Başka bişey yapamaz mıyız acaba?

• Hahaha
İfadeler: 202
Tüm oyunlarda pingim yüksek bazen anlık artıp düşüyor kablosuzda zaten internet ölü ping atayınca 4000'e çıktığına şahit oldum bir kere kablosuz oyuna girsem zaten ölüyor oyun lagtan dolayı. Ethernet bağlı yine lag var altyapı diyeceğim ama o zaman da yapacak bir şey kalmıyor ne yapsam olmaz büyük ihtimal sorun altyapı oyun oynamıyorum 3 aydır bıraktım son kez bir çözmeye çalışayım dedim ama elinden bir şey gelmiyor insanın yazılımsal ayarla falan olacak iş değil gibi. Ne yapmak lazım acaba yardımcı olur musunuz? Ayrıca ping testinde 10 ping geliyor internet hızı 12 Mbps ping düşük ona rağmen gecikme oluyor bunu da anlamış değilim. Hat değerleri de gayet normal hiçbir şeyyde sorun yok ona rağmen ping var 30 40 kere arıza kaydı açtırdım çözülmedi ne yaparsam çözülür sorun bir yolu yok mu anlayan birisi öneri verebilir mi acaba? Son kez şunu da belirtmek istiyorum Zula, Valorant gibi oyunlarda ping sorunu yok sanırım sunucular yakın veya oyunlar optimize edilmiş.

Hangi sunucularda daha çok lag oluyor bunu belirtmemişsin. Sanırım yabancı sunucularda ? Bu arada 12Mbps download hızın varsa büyük ihtimal bağlantı türün ADSL olması gerekiyor. Bu durumda tahminimce 1Mbps'de upload alıyorsundur. Bu sıkıntı işte. Yani bu interneti oyun oynarken başka hiçbir cihazın bağlı olmaması gerekiyor. Çünkü download yine kurtarıyor, ama upload bant genişliğin rezalet. Altyapını internet üzerinden sorgulama yap. Sana bir kaç tane altyapı sorgulama link paylaşacağım. Bak bakalım altyapın maksimum ne kadar download destekliyor. Umarım VDSL vardır :)

Hangi sunucularda daha çok lag oluyor bunu belirtmemişsin. Sanırım yabancı sunucularda? Bu arada 12Mbps download hızın varsa büyük ihtimal bağlantı türün ADSL olması gerekiyor. Bu durumda tahminimce 1Mbps'de upload alıyorsundur. Bu sıkıntı işte. Yani bu interneti oyun oynarken başka hiçbir cihazın bağlı olmaması gerekiyor. Çünkü download yine kurtarıyor, ama upload bant genişliğin rezalet. Altyapını internet üzerinden sorgulama yap. Sana birkaç tane altyapı sorgulama link paylaşacağım. Bak bakalım altyapın maksimum ne kadar download destekliyor. Umarım VDSL vardır :)

Kanka internet paketi kampanya normalde 16 Mbps ben 12'ye düşürttüm SNR margini yükseltmek amacıyla şu an VDSL altyapımız aradım müşteri hizmetlerini sorun yok altyapıda diyor sorun olmamasına rağmen neden lag var bunu açıklayın o zaman. Cihaz bağlı değilken de lag var Ethernet ile de lag var neresinde sorun yok bunun nasıl çözerim acaba çözüm nedir? Ayrıca 80 Mbps'e kadar destekliyor bizim şu an HiperNet VDSL. Fiber yok sanırsam ne yapmak lazım bu lag sorununu çözmek için?
Hangi sunucularda daha çok lag oluyor bunu belirtmemişsin. Sanırım yabancı sunucularda? Bu arada 12Mbps download hızın varsa büyük ihtimal bağlantı türün ADSL olması gerekiyor. Bu durumda tahminimce 1Mbps'de upload alıyorsundur. Bu sıkıntı işte. Yani bu interneti oyun oynarken başka hiçbir cihazın bağlı olmaması gerekiyor. Çünkü download yine kurtarıyor, ama upload bant genişliğin rezalet. Altyapını internet üzerinden sorgulama yap. Sana birkaç tane altyapı sorgulama link paylaşacağım. Bak bakalım altyapın maksimum ne kadar download destekliyor. Umarım VDSL vardır :)

CS:GO, Brawl Stars gibi oyunlarda çok fazla oluyor ama bu bahsettiğim Valorant ve Zula'da kablosuzda da ping çok fazla var Ethernet ile düzeliyor sunucu yönünden sıkıntı olmadığı için.

Kanka internet paketi kampanya normalde 16 Mbps ben 12'ye düşürttüm SNR margini yükseltmek amacıyla şu an VDSL altyapımız aradım müşteri hizmetlerini sorun yok altyapıda diyor sorun olmamasına rağmen neden lag var bunu açıklayın o zaman. Cihaz bağlı değilken de lag var Ethernet ile de lag var neresinde sorun yok bunun nasıl çözerim acaba çözüm nedir? Ayrıca 80 Mbps'e kadar destekliyor bizim şu an HiperNet VDSL. Fiber yok sanırsam ne yapmak lazım bu lag sorununu çözmek için?

CS:GO, Brawl Stars gibi oyunlarda çok fazla oluyor ama bu bahsettiğim Valorant ve Zula'da kablosuzda da ping çok fazla var Ethernet ile düzeliyor sunucu yönünden sıkıntı olmadığı için.

Şimdi beni iyi dinle kardeşim. Muhtemelen TTnet ile taahhüt'ün var. Şu an kullandığın paket adı, kampanyası, cartı, curtu önemli değil. Fiyatı önemli. Atıyorum şu an 90 TL veriyorsan, gidip 91 TL değerinde VDSL bağlantı türü olan bir pakete yükseltebilirsin. Burada sadece mecvut kullandığın paketin fiyatı önemli. Sen bana söyle bi bakalım mevcut paketin için ne kadar ödüyorsun ?

Şimdi beni iyi dinle kardeşim. Muhtemelen TTnet ile taahhüt'ün var. Şu an kullandığın paket adı, kampanyası, cartı, curtu önemli değil. Fiyatı önemli. Atıyorum şu an 90 TL veriyorsan, gidip 91 TL değerinde VDSL bağlantı türü olan bir pakete yükseltebilirsin. Burada sadece mecvut kullandığın paketin fiyatı önemli. Sen bana söyle bi bakalım mevcut paketin için ne kadar ödüyorsun ?
80 tl.
Şimdi beni iyi dinle kardeşim. Muhtemelen TTNET ile taahhüt'ün var. Şu an kullandığın paket adı, kampanyası, cartı, curtu önemli değil. Fiyatı önemli. Atıyorum şu an 90 TL veriyorsan, gidip 91 TL değerinde VDSL bağlantı türü olan bir pakete yükseltebilirsin. Burada sadece mecvut kullandığın paketin fiyatı önemli. Sen bana söyle bir bakalım mevcut paketin için ne kadar ödüyorsun?

Fiyatı önemli değil bana çözümü söyleyin o çözümü uygulayayım ben TurkNet'e geçsem ne olacak ki aynı altyapı değil mi sonuçta yani TurkNet'e geçince yine devam ederse ne yapacağım o zaman?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı