ZyXEL modemde port açma

Emre Kırar

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Arkadaşlarımla beraber Minecraft oynamak için server kurdum fakat port 25565 ( klasik MC portu) olduğu için benden başkası Server'a bağlanamıyor.
ZyXEL VMG5623-T50B modem için port açma nasıl yapılıyor söylerseniz çok memnum olurum.

(Modem arayüzü eski arayüz değil, güncellenmiş.)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunun yerine Hamachi kullanabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunun yerine Hamachi kullanabilirsin.

Yeni ZyXEL modem arayüzü farklı olduğu için işe yaramıyor maalesef.

Merhaba,
Modem yeni elime geçti bugün. Bu soruya cevap ararken sizin yazınızı buldum. Baktım hiç bir yerde yok ben de kendim buldum.

Sağ Menüden<Network Setting<NAT< Add New Rule

port.JPG

Merhaba,
Modem yeni elime geçti bugün. Bu soruya cevap ararken sizin yazınızı buldum. Baktım hiçbir yerde yok ben de kendim buldum.

Sağ menüden<network setting<nat< add New rule.

Eki Görüntüle 580756

Merhabalar. Bunların aynısnı yapmama ve de ıpmin statik olmasına rağmen port açmayı bir türlü başaramadım. Portchecker. Codan kontrol ettiğinzde portunuz open mı acaba?

Merhabalar. Bunların aynısnı yapmama ve de ıpmin statik olmasına rağmen port açmayı bir türlü başaramadım. Portchecker. Codan kontrol ettiğinzde portunuz open mı acaba?

Mesela torrent için açtınız portu diyelim
Siz uygulamayı açıp denemeden port açık yazmaz kapalı gösterir
Programı açın port için kullandığınız sonra check yapın sayfadan

Ayarlarım şu şekilde

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısıe.JPG
    Ekran Alıntısıe.JPG
    51,1 KB · Görüntüleme: 357

Ayarlarım şu şekilde
Merhaba..
Evet bahsettiğiniz gibi resimde aynı şekilde yaptım.açmaya çalıştığım portun uygulamsı çalışıyor fakat kontrol ettiğimde closed olarak gözüküyor.. ama telden kontrol ettiğimden imleç kalıyor sadece..yani bağlandığını gösteriyor..

telnet XX.XXX.XX.X port

telnet 62.55.425.1 8777 gibi..

Ayarlarım şu şekilde
destekten (zyxel support) uzak masaüstü bağlantısı ile bağlandılar onlarda aynı şeyleri yapt fakat değişen bişey olmadı..son çare oalrak modem yazılımınız eski dedi maille yazılım gönderelim onu deneyelim dediler.. yazılımı bekliyorum.güncelleyip yeniden bilgilendireceğim sizi..

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı