Zyxel P-660HNU-F1 EtherWAN Problemi

ONG

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Evimde TTNET hipernet kullanıyorum. Firmanın eve gelip taktığı modem VDSL2 özellikli "TP-Link TD-W9970" modem. Malesef çekim kuvveti yerlerde ve bu yüzden eski modemimi router olarak kullanmak istedim.

Eski modemim; Router özelliği olan "Zyxel P-660HNU-F1" modemi etherwan konumuna ayarlayıp bağlıyorum, Zyxelin menüsünde interneti aldığı görünüyor yeşil ışıkta yanıyor fakat bağlanan cihazlara internet gitmiyor.

Acaba Zyxelde problem mi var diye başka bir evde "Airties" modemden ethernetle bağlantı almayı denedim ve Zyxel modem gayet iyi bir şekilde router özelliğinde çalışıp interneti yayabildi.

Çok uzatmadan souma geleyim; Zyxel'in router özelliği çalışıyor problem yok (Airties modemden ethernet kablosuyla aldığı interneti gayet güzel dağıtıyor) fakat TP-Link modemden aldığı interneti görüyor fakat cihazlar internete çıkamıyor. TP-Link modemden bir ayar mı yapmam gerekiyor anlamadım baya uğraştım fakat olmuyor. Nasıl bir çözüm önerirsiniz?

92586c9bc445648b82783b4e199ac0d8.jpg
img_p-660hnu-f1_antenna_p_380.jpg

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı