ZyXEL VMG-3312-B10B Sürpriz Yazılım Güncellemesi

Tr069 portunu kapatmak için 100AAPP7D0 den önceki sürümü yükleyip gizli olan tr069 portunu aktif etmeniz gerekir.Bunu yapmak için modemin arayüzüne girip bakım>yeniden başlata gelip f12 ye basıp çıkan menüye ctrl+f ye basıp çıkan arama çubuğuna <iframe yazıp çıkan bölümde pages/tabFW/tabFW.html diye devam eden kısmı bulup yerine pages/tabFW/tabFW.html?tabJson=../maintenance/tr069Client/tab.json&&tabIndex=0 koduyla değiştirmeniz gerekir.
Eki Görüntüle 683051

Hocam acil yardıma ihtiyacım var.
Daha önce firmware upload menüsünü açıp VMG3312-B10B Türk Telekom 1.00(AAPP)D7 bu sürümü yüklemiştim modemime ama maalesef v13'e geri yüklenmiş.

Sizden bir ricam var.
Tr069 portunu kapatmak için 100AAPP7D0 den önceki sürümü yüklemek gerektiğini yazmışsınız.
Acaba bu hangi sürüm elinizde var mı?

Elinizde varsa önce o sürümü yükleyip Tr069 kpatmak istiyorum sonrasında 100AAPP7D0 yüklemek istiyorum ki geri dönüş olmasın?

Doğru mudur?

Yardımcı olabilir misiniz hocam.
100AAPP7D0 kullanacağım ama v13'e dönüyor.
100AAPP7D0 yüklemiştim 1.00(AAPP.13)D0 dönüşmüş.

100AAPP7D0 sürekli bunu kullanmanın yolu nedir

Tr069 portunu kapatmak için 100AAPP7D0 den önceki sürümü yükleyip gizli olan tr069 portunu aktif etmeniz gerekir.Bunu yapmak için modemin arayüzüne girip bakım>yeniden başlata gelip f12 ye basıp çıkan menüye ctrl+f ye basıp çıkan arama çubuğuna <iframe yazıp çıkan bölümde pages/tabFW/tabFW.html diye devam eden kısmı bulup yerine pages/tabFW/tabFW.html?tabJson=../maintenance/tr069Client/tab.json&&tabIndex=0 koduyla değiştirmeniz gerekir.
Eki Görüntüle 683051

100AAPP7D0 hangi sürümü kullanmalıyım tr069 için hocam bir önceki sürüm kodu nedir?

Bende de sorun yok bu sürüme düşürebilirsiniz w.PNGq.PNG

ZyXEL VMG3312-B10B kurulum işlemi sanırım ISS tarafından kendi kendine yapıldı ve modemi açtığım gibi çalıştı, internet bağlantım ve modemin tüm ışıkları her şey normal olması gerektiği gibi. Yalnız sadece "INTERNET" yazan ışık devamlı hiç durmadan yanıp sönüyor hiç sabit kalmıyor. Kitapçığında yazana göre DSL, WLAN, WPN vb diğerleri gibi INTERNET led ışığı da devamlı açık sabit kalmalıymış, böyle bendeki gibi devamlı yanıp sönüyorsa veri alışverişi yapıyordur diyor bir sorundan bahsetmiyor. Mesela LAN-Ethernet ışığı var zaten veri alışverişinde hep yanıp söner biliyoruz fakat bu INTERNET ışığı neden sabit durmuyor bir anlam veremedim.

Verdiğim linkteki yedekleme dosyasını modeminize yükleyin ve kurulum bittikten sonra modeminizin fişini çekip 10 dakika gibi bir süre bekledikten sonra fişi takıp modeminizi açtıktan sonra modemin içine girip kullanmış olduğunuz internet hattının kullanıcı adı ve şifresini tekrardan yazıp kaydetmeniz gerekmektedir. Daha sonra modemin arayüzüne ulaşmak için kullandığınız TTNET yazılı şifreyide değiştirmeniz gerekir

Selamlar dediğinizi yaptım fakat internetin ismi değişti ve şifresi fabrika ayarlarına döndü. Şu anda bağlanmama rağmen kullanamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

ZyXEL VMG3312-B10b kurulum işlemi sanırım ISS tarafından kendi kendine yapıldı ve modemi açtığım gibi çalıştı, internet bağlantım ve modemin tüm ışıkları her şey normal olması gerektiği gibi. Yalnız sadece "ınternet" yazan ışık devamlı hiç durmadan yanıp sönüyor hiç sabit kalmıyor. Kitapçığında yazana göre DSL, WLAN, wpn vb diğerleri gibi ınternet LED ışığı da devamlı açık sabit kalmalıymış, böyle bendeki gibi devamlı yanıp sönüyorsa veri alışverişi yapıyordur diyor bir sorundan bahsetmiyor. Mesela LAN-Ethernet ışığı var zaten veri alışverişinde hep yanıp söner biliyoruz fakat bu ınternet ışığı neden sabit durmuyor bir anlam veremedim.

Düzeltebildiniz mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncelleme sorunlarına ek olarak Power tuşu kırmızı olarak kalıyor. Bazen 15-20 kez Aç-Kapat yaparak Yeşil yanması sağlanabiliyor. Bazen de işe yaramıyor. İşe yaramadığında 100AAPP7D0.bin dosyasını indirip modeminizi LAN4 portuna bağladıktan sonra Yerel Ağ Bağlantısındaki Internet Protocol Version 4 Özelliklerine girip IP kısmına 198.168.1.22 ve Ağ Geçitine 255.255.255.0 yazıp Kaydedip çıkın.
Daha sonra modem arayüzünü açın, Update Software başlıklı bölüm gelecektir. Choose File butonuna basarak indirdiğiniz .bin uzantılı dosyayı seçin ve Update Software butonuna basın. En fazla 2 dakika içerisinde tamamlanacak ve kapanıp olması gerektiği gibi açılacaktır.

Bir diğer sorun ise, WiFi SSID ve şifre değiştirince bir süre sonra varsayılan SSID ve şifreye dönmesi, çözümünü bulamadım. 🤨

Arkadaşlar, modemin Türk Telekom tarafından uzaktan V13 sürümü adı altında çöp bir sürüme güncellenerek kasıtlı olarak hurda edilmesi sorununu ben şu arkadaşın çektiği video sayesinde çözdüm:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer bir sebepten ötürü videoya erişemiyorsanız, sizin için videoyu indirdim ve yedekledim. Buyurun yedek link:
Zyxel VMG3312-B10B Güncelleme Sayfası Kilidi Açma.mp4
(Videoyu oynatamıyorsanız sağ üstteki indirme tuşuna basarak indirebilirsiniz.)

Bu videoda anlatılan adımları yaptım ve yazılım güncelleme kısmı ile diğer kısımlar geri geldi, uçuşa geçen Ping'ler eski düşük değerlerine döndü. Wi-Fi'dan cihazların kopup durma sorunu düzeldi. İndirme ve yükleme hızlarım düzeldi... Böylece telefonla sizi arayıp ısrarla faturanıza ek taksitler ile size yeni modem vermeye çalışan ISS'lerin oyununa gelmiyoruz ve bile isteye bozdukları cihazınızı bu şekilde kurtarıyoruz.

Versiyon düşürme yaptığım sürüm ise, ZyXEL'in kendi sitesinde güncel olarak görünen şu sürüm:
VMG3312-B10B Türk Telekom 1.00(AAPP)D7
(Bu sürümün sürüm numarası, Türk Telekom'un cihazlara verdiğinden daha düşük olduğuna göre; en güncel sürüm de modemi bizzat üreten adamların sitesinde bu sürüm olarak göründüğüne göre ve Türk Telekom'un modemlere dağıttığı daha yeni sürüm numaralı görünen güncellemesinin cihazlarda sürekli Wi-Fi'dan düşme, arayüzün yarısının kaybolması, artan ping ve düşen hızlar vs. gibi sonuçlara yol açması nedeniyle ve elbette versiyon düşürme işlemi ile bu sorunların düzelmesi nedeniyle, anlıyoruz ki ZyXEL'den habersiz bizim Türk Telekom elimizdeki cihazları kendisi çöpe çevirmeye çalışmış.)

Son olarak, olur da ZyXEL'in sitesindeki bu sayfa da bir şekilde kaybolabilir diye, bu düzgün versiyonun dosyasını sizler için yedekledim. Dilerseniz, hazır ZyXEL'in sitesinde bu sürüm silinmemiş bir şekilde duruyorken, oradaki dosya ile benimkini kıyaslayabilir ve orijinal dosya olduğunu, oynanmadığını kontrol edebilirsiniz. Buyurun dosyanın yedek linki:
100AAPP7D0.bin

Bu da VirusTotal tarama sonucu:
VirusTotal
(58 antivirüs taraması, 0 şüphe, 0 bulgu. Dosya tertemiz.)

Faydam dokunduysa ne mutlu!
Merhaba, bu videoda bulunan demo sayfasına şu anda erişim sağlanması mümkün değil. Acaba şu an için yeni bir çözüm önerisi olan veya videoda bulunan gerekli alanların kaynak kodları elinde olan kimse var mı?
ZyXEL VMG3312-B10B modemimde Yazılım Güncelleme sekmesi yok, mevcut değil.

Merhaba, bu videoda bulunan demo sayfasına şu anda erişim sağlanması mümkün değil. Acaba şu an için yeni bir çözüm önerisi olan veya videoda bulunan gerekli alanların kaynak kodları elinde olan kimse var mı?
ZyXEL VMG3312-B10B modemimde Yazılım Güncelleme sekmesi yok, mevcut değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı