ZyXEL VMG3312-B10B Kablosuz Bağlantı Sorunu

Modem Kablosuz Ağ Problemi

• Yardım

Oy: 0 0,0%
  • Yönlendirme

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    0

BloopWoops

Hectopat
Daha fazla  
Bilgi: ZyXEL VMG3312-B10B marka TTNET'ten alınma modem 1 sene oldu alınalı kullanıyorum 3 aydır kablosuz bağlantımda sorunlar yaşıyorum cihaza 4 wifi 1 ethernet bağlı modemin arayüzüne girdiğimde günlük kısmında hata mesajlarının olduğu fark ettim.

1. Sorunum güvenlik protokolünü WPAPSK-WPAPSK2-WPA2 bunlardan herhangi birini seçtiğimde 3 telefon sorunsuz bağlanırken kendi telefonumu bağladığımda herkesin kablosuz bağlantısı kopuyor. 1 cihaz bile bağlıyken fark etmiyor 9 Wifi kanalı var

2.sorunum güvenlik protokolünü WEPyaptığımda 128 bit şifrele türünü seçtiğimde hiçbir cihaz bağlanamazken 64 bit şifreleme türünde tüm cihazlar sorunsuz bağlanıyor ve 1-2 gün kadar sorunsuz kullanıyorum ve 1-2 gün sonra kablosuz bağlantımda kopmalar oluyor modem herkesi ağdan atıyor bazen 5- 15dk tekrar bağlanılmıyor bazen anlık kopup geri geliyor.

Not: Ethernet bağlantısında hiçbir sorun yok. Şifreleme türünün verdiği standart şifreyi değiştirince yine hiçbir cihaz bağlanmıyor modemi kullana bilmek için her 2 günde bir resetleyip fabrika ayarlarına döndürüyorum modemin elektiriğini 15dk kadar kestim resetledim hiçbir düzelme yok kendi telefonumu yeni aldım ve başka modemlerde sorun çıkarmıyor.

Ekte vermiş olduğum resimde modemin günlük kısmında sürekli aynı bu hatayı veriyor.

Yardımcı olursanız sevinirim sayılar.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Otomatik Ip dağıtırken hata veriyor galiba hata bu. Servis sağlayıcınızla görüşün derim. Ben de bu modemden kullandım sorun yaşamadım. Belki sizin cihazda problem vardır. Arkadaşın dediği gibi servise göndermeniz gerekebilir. Önce servis sağlayıcınızla görüşün derim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı