ZYXEL VMG3312-B10B Modem WI-FI Sorunu

bagaj

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim ZYXEL VMG3312-B10B modemim var. Modemde Wi-Fi özelliğinde kopma yaşıyorum. (Başka modemde sorun olmuyor) Internette herhangi bir kopma yok. Yaşadığım sorun şöyle, örneğin telefondan Wi-Fi açtığım zaman laptopu ağdan atıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Öncelikle Firmware güncellemesini yapın. Aynı modemi kullandığım zamanlarda aynı sorunu yaşamıştım. Kontrol ettiğimde güncelleme bulmuştum. Güncellemeyi kurunca sorun çözülüyor.

Çözülmezse WiFi kanalını değiştirerek deneyin. Kanal 10 ve 11 ile deneyin. Yine çözülmezse DHCP ile otomatik atanan IP'leri değiştirip manuel şekilde hem laptopa hem de telefona IP atayın.

Öncelikle Firmware güncellemesini yapın. Aynı modemi kullandığım zamanlarda aynı sorunu yaşamıştım. Kontrol ettiğimde güncelleme bulmuştum. Güncellemeyi kurunca sorun çözülüyor.

Çözülmezse WiFi kanalını değiştirerek deneyin. Kanal 10 ve 11 ile deneyin. Yine çözülmezse DHCP ile otomatik atanan IP'leri değiştirip manuel şekilde hem laptopa hem de telefona IP atayın.
Dediğiniz her şeyi yaptım fakat yine olmadı.

Modemimin Firmware sürümü güncel. Kanalı da 10 ve 11 yapmayı denedim. IP atamayı da denedim ama hala telefondan Wi-Fi açınca laptopu ağdan atıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı