ZyXEL VMG3625-T50b Modem kurulumu sonrası "internet yok" hatası

Gerome

Hectopat
Katılım
24 Ekim 2014
Mesajlar
349
Çözümler
2
Merhabalar. Yeni bir binada 4 ay altyapı bekledikten sonra altyapı geldi. Direkt seçeneğim olmadığı için ADSL olarak aboneliğimi TurkNet'ten başlattım. Fakat abonelik o kadar hızlı açıldı ki diğer TurkNet aboneliğimden sipariş verdiğim modem gelmediği için kurulum ekibi geldiğinde başka bir modemle (AirTies 5630v3) kurulumu gerçekleştirdiler(dim). İlk gün ADSL hat değerleri kötüydü ama internete bağlanabiliyorduk. Fakat yeni modem gelince DSL şifresini girdim onu sorunsuz kurdum DSL, internet ışıkları yandı ve tüm cihazlardan "internet yok" hatası almaya başladım. Modemin markası ve modeli ZyXEL VMG3625-T50b. ilginçtir ki arızayı müşteri temsilcisiyle beraber modemde falan düşünürken DSL ve internet ışıkları sorunsuz yanmasına rağmen arıza DSL yanmıyor diye açılıp 2 kere saha incelemesi için Türk Telekom'a iletildi. Sonucunda ise sahada arıza olmadığını ve iç tesisatı kontrol etmek için tekrar ücret karşılığında ekip gönderebileceklerini söylediler. İnternet ışığı modeme bağlanınca ve 7-8 saniyede arayla 3 saniye yanıp sönmeye başlıyor. Kitapçığında bu veri alışverişi diyor ama sorun olduğunu zannetmiyorum. Sizce sorun nedir?
 
Son düzenleme:

emirerol32

Picopat
Katılım
26 Eylül 2020
Mesajlar
81
Çözümler
1
Merhabalar. Yeni bir binada 4 ay altyapı bekledikten sonra altyapı geldi. Direkt seçeneğim olmadığı için ADSL olarak aboneliğimi TurkNet'ten başlattım. Fakat abonelik o kadar hızlı açıldı ki diğer TurkNet aboneliğimden sipariş verdiğim modem gelmediği için kurulum ekibi geldiğinde başka bir modemle(AirTies 5630v3) kurulumu gerçekleştirdiler(dim). İlk gün ADSL hat değerleri kötüydü ama internete bağlanabiliyorduk. Fakat yeni modem gelince DSL şifresini girdim onu sorunsuz kurdum DSL, internet ışıkları yandı ve tüm cihazlardan "internet yok" hatası almaya başladım. Modemin markası ve modeli ZyXEL VMG3625-T50b. ilginçtir ki arızayı müşteri temsilcisiyle modemde falan düşünürken DSL ve internet ışıkları sorunsuz yanmasına rağmen arıza DSL yanmıyor diye açılıp TurkNet 2 kere saha incelemesi için Türk Telekom'a ilettiler durumu. İnternet ışığı modeme bağlanınca ve 7-8 saniyede arayla 3 saniye yanıp sönmeye başlıyor. Kitapçığında bu veri alışverişi diyor ama sorun olduğunu zannetmiyorum. Sizce sorun nedir?

Merhaba hocam bende aynı modemi kullanıyorum kendim kurdum ama internet yoktu bu videodan izleyip yaptım sıkıntısız çalışıyor şu an.

 
KS
Gerome

Gerome

Hectopat
Katılım
24 Ekim 2014
Mesajlar
349
Çözümler
2
Hocam yanında gelen kitapçığa göre mi kurdunuz.
Dediğim gibi modem kurulumunda sıkıntı yok. Daha önce de bu modemle kurulum gerçekleştirdim. Tabi hatayı alınca ''hatalı işlem mi yapıyorum acaba'' diyerek Turknet'in kendi videosuna bakıp kurdum fakat sonuç aynı.
Sorun çözüldü. Komik bir şekilde Turknet'in kendisinden kaynaklanıyormuş. Bana gönderdikleri PPP şifresinin sonuna sistem otomatik ''.'' koyduğu için. 😅
 
Son düzenleme:
Yukarı