ZyXEL VMG3625-T50b nasıldır?

delikarga

Kilopat
Merhaba, eski modemimi yaşadığım sorunlar nedeniyle değiştirmek istiyorum. Araştırmalarım sonucu TurkNet üzerinden modem almaya karar verdim. Ancak hatırladığım kadarıyla VMG8623-T50b veriyordu eskiden şimdi oim üzerinden modem satın al sayfasına girdiğimde karşıma VMG3625-T50b modem çıkıyor. Bununla ilgili iki sorum olacaktı size.
1. 3625-T50b daha mı yeni bir modemdir 8623'e göre?
2. Ben başta modele dikkat etmeden satın aldım ve model numarasını görünce hemen iptal ettim, para iade edilir mi?

Bende Keenetic Extra DSL al derim. İnternet sağlayıcılarından alacağın hiçbir modemden kalite bekleme. Ben hiçbirinden memnun kalmadım en son Keenetic aldım.

Bende Keenetic Extra DSL al derim. İnternet sağlayıcılarından alacağın hiçbir modemden kalite bekleme. Ben hiçbirinden memnun kalmadım en son Keenetic aldım.
En ucuz extra dsl 538tl var galiba. Türknet 385tl'ye veriyor.
@DarkReader Hocam peki türknet para iadesi yapar mı benim mi arayıp söylemem gerekiyor?

Son düzenleme:
Öncelikle Zyxel vmg 3625 ile 8623 aynı modemler(aynı yazılımı kullanıyorlar) tek farkı 8623te voip bağlantısı için voip girişi olması ki sıradan ev kullanıcısının işine yarayacağını sanmıyorum.
Bildiğim kadarıyla türknet eskiden 8623 gönderiyordu ama artık 8623 modeli ellerinde kalmadığından 3625 modelini gönderiyor içiniz bu konuda rahat olabilir.

Ben kendim modem alacağım zamanda Zyxel vmg 3625 ile keenetic extra dsl arasında kalmıştım. Donanım olarak Zyxel keeneticten daha iyi fakat yazılım konusunda keenetic fark atıyor. Torrent,mesh sistemi,keendns vb. Ben bu özelliklere ihtiyaç duymadığımdan ve Zyxel'in donanımı daha iyi olduğundan Zyxel'i tercih ettim.

Wifi performansına değinecek olursam antenlerinin gözükmemesi sizi yanıltmasın 2 adet dahili anten ile geliyor ve kablosuz performansında sorun yok diyebilirim. Şu an oturduğum ev dubleks alt kat 120 m² ve 2.4ghz gayet güzel çekiyor. Üst katta ise yine belli bir bölümde yeterli çekiyor. 5ghz ise alt katın hepsinde çekiyor(uzaklaştıkça kötüleşiyor ama en uzak yerde 1diş) üst katta ise doğal olarak çekmiyor.

Sonuç olarak eğer Keenetic'in yazılımında olan özelliklere ihtiyaç duyuyorsanız onu seçmeniz iyi olur ama o özellikler lazım değil derseniz Zyxel vmg 3625 hem işlemcisinin daha iyi olması hem de gelecekte gigabit hızında internet ve nas sistemi vb. kurmak için gigabit port bulundurması nedeniyle tercih edilebilir.

Son olarak 2 modeminde wifi performansından memnun olursunuz o konuda sorununuz olmasın.
@delikarga

Öncelikle ZyXEL vmg 3625 ile 8623 aynı modemler(aynı yazılımı kullanıyorlar) tek farkı 8623'te VoIP bağlantısı için VoIP girişi olması ki sıradan ev kullanıcısının işine yarayacağını sanmıyorum.
Bildiğim kadarıyla TurkNet eskiden 8623 gönderiyordu ama artık 8623 modeli ellerinde kalmadığından 3625 modelini gönderiyor içiniz bu konuda rahat olabilir.

Ben kendim modem alacağım zamanda ZyXEL vmg 3625 ile Keenetic Extra DSL arasında kalmıştım. Donanım olarak ZyXEL Keenetic'ten daha iyi fakat yazılım konusunda Keenetic fark atıyor. Torrent, mesh sistemi, keendns vb. ben bu özelliklere ihtiyaç duymadığımdan ve ZyXEL'in donanımı daha iyi olduğundan ZyXEL'i tercih ettim.

Wi-Fi performansına değinecek olursam antenlerinin gözükmemesi sizi yanıltmasın 2 adet dahili anten ile geliyor ve kablosuz performansında sorun yok diyebilirim. Şu an oturduğum ev dubleks alt kat 120 m² ve 2.4GHz gayet güzel çekiyor. Üst katta ise yine belli bir bölümde yeterli çekiyor. 5GHz ise alt katın hepsinde çekiyor(uzaklaştıkça kötüleşiyor ama en uzak yerde 1diş) üst katta ise doğal olarak çekmiyor.

Sonuç olarak eğer Keenetic'in yazılımında olan özelliklere ihtiyaç duyuyorsanız onu seçmeniz iyi olur ama o özellikler lazım değil derseniz ZyXEL vmg 3625 hem işlemcisinin daha iyi olması hem de gelecekte gigabit hızında internet ve nas sistemi vb. kurmak için gigabit port bulundurması nedeniyle tercih edilebilir.

Son olarak 2 modeminde Wi-Fi performansından memnun olursunuz o konuda sorununuz olmasın.
@delikarga

Hocam cevabınız için teşekkür ederim. Aslında modemi ailemin evine alacağım. Yani Wi-Fi ile kullanılacak. ZyXEL düşünmemin ilk sebebide bir sorunla karşılaşırlarsa benim uzaktan müdahale etmem zor oluyordu eğer 3625'i alırsam TurkNet'te uzaktan yardımcı olabiliyor sanırım.

Hocam ben ZyXEL' i gigabit internet ile kullanıyorum. 5 GHz kayboluyor ara sıra. Yazılımsal sanırım.
Eğer 5ghz ve 2.4ghz ağların isimleri aynı ise bu sorun oluşuyor. Bunu önlemek için wifi ayarlarına girip 2 wifiyi ayırın, ikisine de farklı isimler ve şifreler verin Türkçe karakter ve boşluk olmasın bu şekilde düzelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı