ZyXEL VMG3625-T50b nasıldır?

Hocam cevabınız için teşekkür ederim. Aslında modemi ailemin evine alacağım. Yani Wi-Fi ile kullanılacak. ZyXEL düşünmemin ilk sebebide bir sorunla karşılaşırlarsa benim uzaktan müdahale etmem zor oluyordu eğer 3625'i alırsam TurkNet'te uzaktan yardımcı olabiliyor sanırım.
Sanırım türknetin müdahale etmesi için hangi modemi aldığınız pek önemi yok.

Eğer uzaktan müdahale etmek sizin için önemliyse keenetic almanız daha iyi olur çünkü keenetic uygulaması ile uzaktan modemi yönetebiliyorsunuz aynı ağa bağlı olmanıza gerek kalmıyor. Rica ederim.
@You know who i am hocam ben satın aldıktan sonra iptal ettim, hizmetler bölümünden modem gitti ancak para iadesi kartıma yapılmadı. Bunu arayıp belirtmem gerekir mi?
Eğer iptal ettiyseniz bankaya bağlı olarak paranın en geç birkaç gün içinde iade olması lazım anında olmuyor.
Ama emin olmak için müşteri hizmetlerine sormanız daha iyi olur onlar daha doğru bilgi verir.

Sanırım TurkNet'in müdahale etmesi için hangi modemi aldığınız pek önemi yok.

Eğer uzaktan müdahale etmek sizin için önemliyse Keenetic almanız daha iyi olur çünkü Keenetic uygulaması ile uzaktan modemi yönetebiliyorsunuz aynı ağa bağlı olmanıza gerek kalmıyor.

Eğer iptal ettiyseniz bankaya bağlı olarak paranın en geç birkaç gün içinde iade olması lazım anında olmuyor.
Ama emin olmak için müşteri hizmetlerine sormanız daha iyi olur onlar daha doğru bilgi verir.

Keenetic alacaksam omni DSL alabilirim, extra DSL'in fiyatı biraz uçuk. Onunda 2.4GHz desteği var sadece, ileride fiber çekilirse (hayal tabii) tekrar modem almak zorunda kalmayayım bir de.

Keenetic alacaksam omni DSL alabilirim, extra DSL'in fiyatı biraz uçuk. Onunda 2.4GHz desteği var sadece, ileride fiber çekilirse (hayal tabii) tekrar modem almak zorunda kalmayayım bir de.
Omni dsl de uygun olur eğer 5ghz lazım değilse zaten 50mbps'ye kadar 2.4ghz yeterli oluyor.

Fiber konusunda hem Zyxel de hem de Omni ve extrada da wan portu var. O da sorun olmaz.

Eğer 5ghz ve 2.4ghz ağların isimleri aynı ise bu sorun oluşuyor. Bunu önlemek için wifi ayarlarına girip 2 wifiyi ayırın, ikisine de farklı isimler ve şifreler verin Türkçe karakter ve boşluk olmasın bu şekilde düzelir.
Ayrı hocam. Dediğiniz gibi.
Bütçe yokda ZyXEL daha mantıklı.

O zaman iadem hesabıma yattıktan sonra tekrar TurkNet'ten sipariş vereyim bir hata ile karşılaşırsam iade edip omni DSL alırım.

Bence aradaki fiyat farkını karşılayabiliyorsanız kesinlikle Keenetic almalısınız. Keenetic benim bütün internet, ping vs sorunlarımı çözdü. Şu an Wi-Fi ile tam internet hızımı kullanıyorum. Ayrıca modem mobil uygulama üzerinden uzakta olsan dahi kontrol edilebiliyor. Güncellemeler, kim internete bağlanmış, kim çıkmış, ne kadar indirme yapılmış vs mobil uygulama üzerinden görülebiliyor. Şahsi fikrim extra DSL almanız yönünde.

Yeni konular

Geri
Yukarı