96pat tarafından gönderilen son içerik

 1. 96pat

  Dell laptop ekran gidip geliyor

  Yetkili servisin yardımcı olacağını düşünmüyorum. İşlemci değişimi yaparak şansımı deneyeceğim. i5 veya i7 işlemci takmayı düşünüyorum 1.nesil hangi modellerin uyumlu olduğunu nasıl anlarım?
 2. 96pat

  Dell laptop ekran gidip geliyor

  Merhabalar, Dell markalı, model: Inspiron N5010, model no: 5010-7546 dizüstü bilgisayarın düşük işlemci hızında çalıştığını gördüm 0, 93 GHz. Yüksek performans moduna almama rağmen sürekli böyle. Bunun dışında cihazda bir işlem yaptığım an örneğin Google Chrome'u açtığım bilgisayar biraz donup...
 3. 96pat

  İşlemci bloğuna fön tutsak bir şey olur mu?

  Sakın işlemci fanını anakarttan çıkartmadan öyle bir şey yapmayın daha da kötü olur. Fandaki tozlar işlemcinin üzerinde düşer. Ben bir kere denemiştim daha fazla ısınma oldu.
 4. 96pat

  i3 9100F ve GTX1650 Super sıcaklık değerleri normal mi?

  Turbo Boost ile 4.20GHz olması için XMP'yi açman gerekmiyor diye biliyorum. Bilgisayarı Yüksek Performans modunda kullanınca gerektiği yerde 4.20GHz olmuyor mu zaten?
 5. 96pat

  Laptop'u prize takılı kullanmak zararlı mı?

  Yüksek Performans modunda kullanınca %100 Batarya olunca veya batarya yokken prizde kullanınca Yüksek Performans modu devreye giriyor. Eğer bataryada yani prizde değilken de yüksek performans almak istersen bu Yüksek Performans modunun ayarlarıyla biraz oynaman gerekecek.
 6. 96pat

  Laptop'u prize takılı kullanmak zararlı mı?

  Hayır laptop'a zararlı değil lakin sürekli olarak prizde kullanırsan laptop'un bataryasına zararlı. Prizde kullanmak daha fazla performans verir.
 7. 96pat

  i3 9100F ve GTX1650 Super sıcaklık değerleri normal mi?

  İşlemcinin voltaj değerleri de fazla olabilir. 2 arkadaş i3 9100F'li bir sistem topladık garip bir şekilde benim kasa soğutmam daha iyi olmasına rağmen ve harici bakır soğutucu kullanmama rağmen onun işlemcisinden daha fazla ısınıyordu işlemcimin voltaj değeriyle arkadaşım biraz oynadı ve sorun...
 8. 96pat

  İç mimarlık için 7000 TL laptop tavsiyesi

  Bu attığınız laptop da sizin için yeterli olacaktır lakin almışken i7 işlemcili laptop almanızı öneririm fazla bir fiyat farkı yok lakin işlemci olarak büyük bir fark var. 2 Çekirdek ve 6 Mantıksal Çekirdek daha fazla i7. Burada bahsettiğiniz ve benim size önerdiğim iki laptopun işlemcisinin...
 9. 96pat

  İç mimarlık için 7000 TL laptop tavsiyesi

  Mimarlık programları iyi bir işlemci ister. Bütçenizi 500 TL arttırıp i7 işlemcili bu laptopu almanızı öneriyorum. Abra A5 V15.6 15,6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook
 10. 96pat

  Hepsiburada üründe stok olduğunu nereden anlarım?

  Aşağıdaki ürün için talep ettiğiniz adedin tümü seçtiğiniz satıcı tarafından karşılanamıyor, kalan 19 adet için farklı bir satıcı bulduk. 20 adet seçip sepete ekledim ve Hepsiburada satıcısında bu üründen sadece 1 adet kaldığı için diğer 19 ürün talebim için başka satıcıya yönlendiriyor.
 11. 96pat

  Hepsiburada üründe stok olduğunu nereden anlarım?

  Merhaba, masaüstünden girince Hepsiburada satıcısı seçili olarak duruyor zaten. Eğer sende durmuyorsa aşağıda diğer satıcılar yazıyor. Tümü yazısına tıklarsan bu ürünü Hepsiburada sitesinde satan tüm satıcıları ve fiyatlarını görmüş olursun.
 12. 96pat

  i3 9100F ve GTX1650 Super sıcaklık değerleri normal mi?

  İdeal değerler. Benim kasamda şu kadar derece diye örnek vermek saçma olur sonuçta herkesin kasa soğutma sistemi ve kullandığı işlemci fanı aynı değil. i3 9100F'in yanında gelen stok soğutucu bakın değil ve iyi bir soğutucu da değil açıkçası. Bakır işlemci soğutucu alarak işlemci sıcaklığını...
 13. 96pat

  RAM kullanılabilir miktar sorunu

  0,25 GB Ram pek önemli bir miktar değil. Büyük bir ihtimalle ekran kartınız yok ve görüntüyü paylaşımlı bir şekilde alıyorsunuz. Genele 32 MB vs. olur bunun gibi bir miktarı paylaşıyor, paylaşımda olmasa bile tamamen kullanılabilir alan 4 GB olmuyor 3,95 GB gibi bir şey oluyor.
 14. 96pat

  Oyunda düşük CPU kullanımı

  Ve ekleyeyim her oyun %100 CPU kullanımına ihtiyaç duymaz oynadığınız oyunun CPU ihtiyacına bağlıdır ve oyundan oyuna değişiklik gösterebilir.
 15. 96pat

  Oyunda düşük CPU kullanımı

  Soğutucu ile ısı sorununu çözmek pek mantıklı değil. Öncelikle fan temizliği ve termal macun yeniletmek gerekir bundan sonra soğutucu kullanmak mantıklı olabilir çünkü işlemciyi doğrudan soğutan şeyler bunlar. Laptoplarda genel olarak ısınma sorunu var zaten tavsiyem iyi bir teknik serviste bu...
Yukarı