blavlmao tarafından önerilen çözümler

 1. blavlmao

  Çözüldü BX500 momentum cache özelliği ne gibi sorunlar yaratır?

  Elektrik kesintilerinde son kaydedilen veriler kaybolabilir. Çünkü RAM'den bir parça ayırıyor kendine, sistem kapatıp açılınca da RAM'deki verilerin çoğu gidiyor.
 2. blavlmao

  Çözüldü Google Documents nasıl kullanılır?

  Dosyayı gönderen arkadaş büyük ihtimalle direk linki kopyalamış, düzenleyen rolü vermemiş. Sağ üstten Paylaş'a tıklamasını isteyin, Sonrasında buradaki ekrandan sizin kullanıcınıza Düzenleyen rolü versin. Aslında benim dediğim çözüm bu makalede de yer alıyor, neden kızgın attınız ki? Ben...
 3. blavlmao

  Çözüldü TUF FX706LI HX175 şarjdan çekince 60Hz oluyor

  Microsoft Store’dan Intel Grafikleri kontrol merkezini indirin. Soldaki menüden “Sistem” kısmına gelin ve ”Dinamik Yenileme Hızı”nı kapatın.
 4. blavlmao

  Çözüldü Samsung UE50MU7000 TV kaç ms?

  Hiçbir yerde belirtilmemiş, Smart TV özelliğiyle tarayıcıyı açın, şu siteye gidin. Ms değeri orada olacaktır. https://www.vsynctester.com/detect.html
 5. blavlmao

  Çözüldü RX 5600 XT FurMark'ta 5965 puan alıyor

  Çekirdek hızları biraz yavaş, Afterburner üzerinden internette yazan maksiumum değerlere getirdiğinizde 6300 puanı rahatlıkla alacaksınızdır. Bu arada Afterburner'da internette yazan 14.000 Mem Clock'u 2'ye bölerek işleme alın, yani 14000 değil, 7000 yapın. (bu sadece mem clock için geçerli)
 6. blavlmao

  Çözüldü Clash of Clans emülatörde ban yer miyim?

  Hayır yemezsiniz, emulatör bir avantaj yaratmadığı için kullanılması yasaklı değil.
 7. blavlmao

  Çözüldü Ekran kartında sürekli yanan beyaz ışık nedir?

  Hocam orası anakart değil ekran kartına benziyor. :D Ekran kartının içinden güç geçtiği anlamına gelir o ışık. Yani yanması değil sönük olması sorun teşkil eder.
 8. blavlmao

  Çözüldü NVIDIA output nedir?

  HDMI ve DP kabloları da ses iletir. Output’lar da bunu ifade ediyor.
 9. blavlmao

  Çözüldü RX 560 neden tam yükte 34 Watt harcıyor?

  Olayı çok yanlış anlamışsınız. VDDC ve VDDCI PCI-e yoluna giden gücü ifade eder. Aldığım ekran görüntüsündeki 3 yeri toplayın, sonuç orada olacak.
 10. blavlmao

  Çözüldü 60 Hz laptop'a 144 Hz monitör bağlamak

  Uzun lafın kısası, alabilirsiniz destekler.
 11. blavlmao

  Çözüldü Cooler Master Seidon240 Intel 10. nesil uyumu

  Maalesef kullanamazsınız. LGA 1200 desteklemiyor. Anakart yuvalarına oturmaz tahminimce, yeni soğutucu alırsanız daha sağlıklı olur.
 12. blavlmao

  Çözüldü NT teknolojisi nedir?

  Windows NT, Microsoft tarafından geliştirilen ve ilk sürümü 27 Temmuz 1993'te yayımlanan bir işletim sistemi ailesidir. İşlemciden bağımsız, çoklu işlem ve çoklu kullanıcı desteği sunan bir işletim sistemidir. Windows NT'nin ilk sürümü olan Windows NT 3.1 iş istasyonları ve sunucular için...
 13. blavlmao

  Çözüldü MSI R9 390 94 derece oluyor

  94 derecede kartın hasar alması gerekir. Sensörde arıza yoksa şimdiye termal macunu kurumuş, 100-105'i görüyordu.
 14. blavlmao

  Çözüldü PUBG Mobile'de mouse hareket etmiyor

  Normaldir, PUBG Mobile'ın emülatör olmadan mouse desteği yok. Çözümü de yok diye biliyorum, ancak parayla Panda Keymapper adlı uygulamayı satın alıp çözebilirsiniz. (ya da storedaki başka keymapperlar)
 15. blavlmao

  Çözüldü GameSatış'tan oyun alma

  Hocam ben o satıcıdan aldım, hesaplar ortak. Herkes giriyor bağımsız oynuyor. Sizin save dosyanız başkalarınınkiyle karışmıyor. Yanlışlıkla çevrimiçide bıraksanız da bir şey olmuyor. Şifre değiştiremiyorsunuz. Destekleri iyi. Hocam çalıntı değil, ortak.
 16. blavlmao

  Çözüldü Afterburner Power limit % ayarlanmıyor

  Evet, mantığı öyle.
 17. blavlmao

  Çözüldü FPS Sabitlemek mantıklı mı?

  Fazla FPS’in artıları fazladır. Input lag‘ın düşmesi vb.. Ekran kartını işlemciyi yormayalım lafı beni benden alıyor. Arkadaş hani sen o ekran kartının tamamını satın aldın ya, kullanacaksın hani. Yüzde yüz çalışması hiç bir zarar vermeyecektir. Sabitlemeyin daha iyi, tabi sıcaklıklar veya fan...
 18. blavlmao

  Çözüldü Hoparlörden müzik dinlerken kulaklıktan oyun oynanır mı?

  Arama çubuğuna Ses karıştırıcı yazın ve çıkan yere tıklayın, oyunun sağındaki çıkış cihazını kulaklığınız olarak, müzik nereden çalacaksa o uygulamanın çıkışını da hoparlör olarak atayın. FPS’te düşme yaşanacağını pek sanmıyorum, kendim de böyle kullanıyorum zaten, hiçbir problem yok.
 19. blavlmao

  Çözüldü Harflerin Fontu Bozuldu

  İlk önce buraya girin, sonrasında bu kutucuğu işaretleyin. :)
 20. blavlmao

  Çözüldü Apex Legends FPS kaça sabitlenmeli?

  Fazla FPS input lag'ı düşürür, gecikmeleri yükseltmez. Nasıl ölçeceğinizi bilmiyorum. G-Sync FreeSync gibi teknolojilerle yırtılmalar önlenebilir. O bir sorun teşkil etmez. 190 olur gibi.
 21. blavlmao

  Çözüldü Minecraft for Windows 10 sorunu

  Oyunu Alt+F4'le yani oyunun sunduğu yolla kapatmadığınız her zaman böyle olacaktır, ancak hiç bir şey olmuyor. Sorun etmeyin. :)
 22. blavlmao

  Çözüldü Windows 10 çift monitör kullanamamak

  Windows+P tuşuna basarak uzatı seçiniz, bir ihtimal olacaktır.
Yukarı